V okrese Liptovský Mikuláš hrozí ľadová povodeň, meteorológovia vydali aj ďalšie výstrahy

ľadové kryhy, zima
Foto: ilustračné, SITA/Milo Fabian.

BRATISLAVA 24. januára (WebNoviny.sk) – Po okraji tlakovej níže nad centrálnym Stredomorím na Slovensko prúdi od juhovýchodu prechodne o málo teplejší vzduch. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej internetovej stránke.

Vo štvrtok má byť oblačno až zamračené, miestami prechodne zmenšená oblačnosť a ojedinele sa vyskytne slabé sneženie. Očakáva sa sa najvyššia denná teplota -1 až +5 stupňov Celzia, v Žilinskom a Prešovskom kraji
a na južnom Spiši to bude -7 až -1 stupňov Celzia.

predpoveď počasia, štvrtok, 24. január
Grafická predpoveď počasia na štvrtok 24. januára.

Meteorológovia však vydali aj niekoľko výstrah prvého stupňa. Na východnom Slovensku by mali byť opatrní vodiči, pretože sa tam budú tvoriť snehové jazyky a ojedinele aj záveje.

výstraha, vietor
Pre žltou farbou označené okresy Slovenska platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom. Foto: www.shmu.sk.

Prvý stupeň výstrahy pred silným vetrom je vydaný pre okresy Brezno, Košice, Michalovce, Trebišov a Vranov nad Topľou. „Očakáva sa výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 45 až 50 kilometrov za hodinu,“ uvádza SHMÚ.

výstraha, vietor
Pre žltou farbou označené okresy Slovenska platí výstraha prvého stupňa pred silným vetrom. Foto: www.shmu.sk.

Pre okres Liptovský Mikuláš je vydaná výstraha prvého stupňa pre ľadovou povodňou. „Vzhľadom na nízke teploty vzduchu sa na tokoch vytvorili ľadové úkazy, ktoré spôsobujú vzdúvanie vodných hladín. Je predpoklad, že výšky hladín prekročia úrovne, ktoré zodpovedajú 1. stupňom povodňovej aktivity,“ varujú meteorológovia s tým, že vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný.

výstraha, ľadová povodeň
Výstraha prvého stupňa pred ľadovou povodňou je vydaná pre okres Liptovský Mikuláš. Foto: www.shmu.sk.
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav