V okrese Olomouc vrazil linkový autobus do stromu, všetci cestujúci boli zranení

Sanitka 1.jpg
Foto: záber videa Prima FTV

OLOMOUC 13. júla (WebNoviny.sk) – Pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala pri obci Hraničné Petrovice v okrese Olomouc, zasahujú hasiči, záchranári i policajti.

Linkový autobus tam narazil do stromu, podľa prvotných informácií sa zranil vodič i všetkých desať cestujúcich. Všetky zložky záchranného systému vyslali k nehode po jej oznámení tesne pred pätnástou hodinou, informuje portál iDNES.cz.

„Na miesto vyrazili profesionálni hasiči zo Šternberku a dobrovoľní hasiči z Hraničných Petrovic, Moravského Berouna a Domašova nad Bystřicí,“ uviedla hovorkyňa krajského hasičského zboru Vladimíra Hacsiková.

„Po príchode hasiči museli s pomocou hydraulického náčinia vyslobodiť vodiča autobusu, ktorý zostal vo vozidle zakliesnený. Následne bol z miesta prepravený do nemocnice vrtuľníkom. Ďalej asistovali pri ošetrení a transporte všetkých zranených cestujúcich,“ dodala.

Podľa serveru dopravniinfo.cz sa nehoda stala na okraji Hraničných Petrovic na ceste 444 vedúcej z Těšíkova, ktorú museli uzavrieť. Podrobnosti o stave zranených zatiaľ záchranná služba nezverejnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom