V okrese Poprad sa stala vážna nehoda autobusu, sú aj obete

Nehoda autobusu
Nehoda autobusu na diaľničnom úseku D1 Poprad - Jánovce pri obci Spišský Štvrtok sa stala dnes ráno krátko po 4:00. Išlo o diaľkový autobus na linke Praha-Užhorod. Bratislava, 31. január 2015. Foto: SITA/HaZZ

POPRAD 31. januára (WEBNOVINY) – Obeťami dopravnej nehody autobusu, ktorý v skorých ranných hodinách havaroval na D1 pri obci Spišský Štvrtok, sú aj dve ženy, Češka a Ukrajinka.

Minister zdravotníctva SR Viliam Čislák na tlačovej konferencii v popradskej nemocnici v sobotu informáciu o troch mŕtvych označil za mylnú. „Na mieste záchranári skonštatovali smrť dvoch cestujúcich,“ dodal.

V linkovom autobuse Praha – Užhorod sa v sobotu ráno viezlo 42 pasažierov. Ako minister informoval, záchranná služba na mieste ošetrila 31 ľudí. „Najvážnejšie zranených rozviezli do troch nemocníc, z toho pätnásť do Levoče. V súčasnosti je tam hospitalizovaných sedem pacientov. Ďalších desať previezli do Spišskej Novej Vsi, kde hospitalizovali sedem pacientov. Šesť pacientov bolo prevezených práve do Popradu, tí mali najvážnejší stav,“ uviedol. Najvážnejšie zranenia utrpel podľa ministra vodič autobusu, ktorého operovali popradskí lekári.

V súčasnosti leží na ÁRO, je v umelom spánku,“ informoval minister. Ďalší piati pacienti majú mnohopočetné poranenia a traja čakajú na operáciu. Medzi najčastejšie poranenia patrili rezné rany, poranenia hlavy, zlomeniny dlhých kostí horných a dolných končatín či odreniny. Národnosť zranených pasažierov autobusu podľa ministra zdravotníctva zisťujú. V autobuse sa viezli ľudia z Ukrajiny, Čiech, Maďarska. „Myslím, že jeden Američan je v Spišskej Novej Vsi,“ dodal. Medzi cestujúcimi boli aj dve deti, ktoré hospitalizovali v nemocniciach v Spišskej Novej Vsi a v Levoči.

Obrazom: Husté sneženie komplikovalo dopravu na celom Slovensku

Na mieste nehody ráno zasahovalo osem vozidiel zdravotnej služby. „Žiadna posádka vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby letieť nemohla,“ povedal minister. Ako ďalej informoval, na mieste tiež zasahovala hasičská záchranná služba, ktorá takisto prevážala zranených do nemocníc. Čislák vyzdvihol pripravenosť a pohotovosť jednotlivých záchranných jednotiek. „Prvé hlásenie bolo o 4:17 a 4:30 už bola na mieste prvá posádka. Čiže v tejto situácii, ako je vonku, za trinásť minút bola posádka na mieste,“ skonštatoval. Išlo o záchranárov z Levoče, ktorí to k miestu nehody mali najbližšie.

Diaľkový autobus na linke Praha-Užhorod havaroval na diaľničnom úseku D1 Poprad – Jánovce pri obci Spišský Štvrtok v sobotu ráno krátko po 4:00.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Čislák