V okrese Snina sa situácia zhoršuje, hygienici sprísnili protiepidemiologické opatrenia

Koronavírus

V okrese Snina platia od sobotňajšej polnoci prísnejšie protiepidemiologické opatrenia. Verejnou vyhláškou ich vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Humennom.

Viac o téme: Koronavírus

Reaguje nimi na zhoršujúcu sa situáciu v súvislosti s ochorením COVID-19. Okres bol pre výrazný nárast počtu pozitívnych prípadov zaradený medzi tzv. červené regióny.

Prísnejšie protiepidemiologické opatrenia

V okrese platí od soboty 19. septembra zákaz organizovať a usporadúvať hromadné podujatia nad 300 osôb v exteriéri a nad 150 osôb v interiéri. Zároveň sa neodporúča organizovať hromadné podujatia určené pre seniorov v akomkoľvek počte. Na verejných hromadných podujatiach sa tiež zakazuje príprava a predaj občerstvenia.

Poskytovatelia ústavnej zdravotnej starostlivosti sú povinní zabezpečiť zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach. Zákaz návštev platí aj pre interiérové priestory pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.

Úrad zároveň všetkým cirkvám a predstaviteľom cirkví v okrese nariadil prijatie takých opatrení, aby sa minimalizovala možnosť šírenia vírusu na cirkevných akciách. Prijaté opatrenia nateraz platia do 30. septembra.

Okres Snina mal skoro päťdesiat nakazených

V okrese Snina zaznamenali doteraz celkovo 44 pozitívnych prípadov ochorenia COVID-19.

Naposledy vo štvrtok 17. septembra potvrdili 11 pozitívnych testov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RÚVZ Regionálny úrad verejného zdravotníctva