V októbri príde do kín film o Karlovi Gottovi, pozrite si oficiálny trailer

Karel_09.jpg
Foto: Bontonfilm


V polovici októbra príde do kín celovečerný dokument Karel o legendárnom českom spevákovi Karlovi Gottovi. Režisérka Olga Malířová Špátová na filme pracovala dva roky, nakrúcala ho počas posledného roka spevákovho života. Dnes k snímke predstavuje oficiálny trailer.

Po stopách minulosti

Film  sľubuje ojedinelý pohľad do súkromia a duše Karla Gotta. Spevák sa v ňom vydáva po stopách svojej minulosti, stretáva sa s ľuďmi, ktorí zohrali v jeho živote dôležitú úlohu a vracia sa na miesta, ktoré v ňom zanechali výraznú stopu. Jedným z nich je aj konzervatórium, kde si maestro kedysi vyslúžil dvojku zo správania a štvorku z usilovnosti.

Reflektuje aj boj s ťažkou chorobou

Snímka odhaľuje spevákov nadhľad a humor a nevynecháva ani vážne témy ako jeho boj s rakovinou.  „Možno práve to, že prechádzal ťažkou chorobou, bolo dôvodom toho, že bol vo svojich názoroch na život otvorený a pokorný,“ hovorí Malířová Špátová. S chorobou podľa jej slov zápasil s podporou svojej obetavej ženy Ivany statočne. „Som vďačná, že som s ním mohla stráviť celý rok života vo chvíľach šťastných a dojemných, ale aj neľahkých,“ dodáva režisérka.

Prvý strih mal viac ako sedem hodín

Dokument Karel predstaví Karla Gotta na ploche 127 minút. Ako priznáva Malířová Špátová, dať snímke výslednú podobu bola vzhľadom na množstvo vzácnych filmových scén extrémne náročná úloha. „Prvý strih mal viac ako sedem hodín,“ prezrádza.

Film obsahuje množstvo málo známych archívnych materiálov a samozrejme v ňom zaznejú aj slávne piesne Karla Gotta. Pri príležitosti uvedenia snímky vydáva hudobné vydavateľstvo Supraphon na 2CD v digitálnych formátoch soundtrack s ich originálnymi nahrávkami.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel GottOlga Malířová Špátová