V októbri sa uskutoční štvrtý ročník OravaJazz Festivalu

Jazz
Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. septembra (WEBNOVINY) – Na štvrtok ročníku OravaJazz Festivalu, ktorý sa bude konať 18. a 19. októbra v Dome kultúry v Námestove, sa predstaví osem džezových interpretov.

Otváracie vystúpenie bude patriť 21-člennému ružomberskému RKjazzBandu. Po ňom vystúpi rakúsko-slovenská formácia Fabian Supancic Organ Trio. Tretím účinkujúcim bude poľská kapela Janusz Muniak Quartet.

Líder quarteta Janusz Muniak vyniká najmä ako tenorsaxofonista. Na záver prvého dňa vystúpi newyorské zoskupenie Chris Byars Quartet v zložení Chris Byars (tenorsaxofón), Ari Roland (kontrabas), Zaid Nasser (altsaxofón) a Keith Balla (bicie).

Počas druhého festivalového dňa sa predstavia rovnako štyri skupiny. Program odštartuje slovenský saxofonista s ruskými koreňmi Nikolaj Nikitin. Spolu s ním sa predstavia kontrabasista Juraj Griglák, klavirista Gabriel Jonáš, bubeník Jozef Döme a hosťom bude aj speváčka Hanka Gregušová.

Radovan Tariška vystúpi s projektom Folklore to Jazz, v ktorom pôsobia aj Venezuelčan Benito Gonzalez a Američania Essiet Okon Essiet a Gene Jackson. Ďalším umelcom bude slovenský multiinštrumentalista Marián Čekovský, ktorý zahrá spolu s Petrom Timkom, Adriánom Harvanom, Pavlom Jeňom, Martinom Janočkom a Františkom Benešom.

Festival ukončí americko-slovenský projekt Chicago Blues Connection v zložení Terrence Williams (bicie), Yaahn Hunter Jr. (kláves), Roman Mečiar (gitara), Michal Šimko (basgitara) a Mário Garbera (saxofón). Viac informácií je dostupných na stránke www.oravajazz.sk.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka festivalu Veronika Majdová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj GriglákMarián ČekovskýNikolaj Nikitin