V Osrblí sa cez víkend predstaví okolo 200 biatlonistov

Biatlon
Foto: SITA/AP

OSRBLIE 11. februára (WEBNOVINY) – Národný biatlonový areál v Osrblí bude týždeň po pretekoch 6. kola IBU Cup-u opäť dejiskom medzinárodných pretekov. Počas nadchádzajúceho víkendu sa tam uskutočnia vytrvalostné a rýchlostné preteky, ktoré budú súčasne 2. kolom Slovenského i Stredoeurópskeho pohára.

Máme prihlásených približne dvesto pretekárov, najviac bude samozrejme domácich Slovákov, druhou najväčšou skupinou budú Česi, prídu aj Poliaci a Maďari,“ povedal pre agentúru SITA predseda Klubu biatlonu Osrblie Jozef Molčan.

Ani rekordne teplé počasie v uplynulých dňoch podľa jeho slov bežeckým tratiam neublížilo. „Prírodný sneh síce úplne zmizol, ale na tratiach je dostatok technického. Máme urobený štvorkilometrový okruh, ten je v stopercentnom stave. Ochladilo sa, preteky sa môžu uskutočniť,“ dodal prvý muž osrblianskeho klubu. Zo slovenských reprezentantov by sa mali v pretekoch predstaviť Miroslav Matiaško, ktorý absolvuje prvý štart po dlhšie trvajúcich zdravotných problémoch, ale možnosť dostať sa do pretekového rytmu využijú aj Pavol Hurajt, Janka Gereková a Martina Halinárová.

Program pretekov 2. kola Slovenského pohára a 2. kola Stredoeurópskeho pohára v biatlone – Osrblie:

12. februára (sobota): vytrvalostné preteky mužov a juniorov na 20 km a žien a junioriek na 15 km (12.00)

13. februára (nedeľa): rýchlostné preteky mužov a juniorov na 10 km a žien a junioriek na 7,5 km (10.00)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Janka GerekováMartina HalinárováMiroslav MatiaškoPavol Hurajt