V Paríži zabíjal Islamský štát, hrozí aj ďalšími útokmi

Teroristický útok v Paríži
Teroristické útoky, ktoré sa v piatok 13. novembra odohrali v Paríži, si vyžiadali najmenej 150 mŕtvych a vyše 200 zranených, z toho 80 vo vážnom stave. útoky sa odohrali na šiestich lokalitách vrátane národného štadióna Stade de France, kde došlo k dvom samovražedným bombovým atentátom a jednej explózii nálože. Najkrvavejším útokom bola streľba v koncertnej sále Bataclan, kde mala vystúpenie americká rocková skupina Eagles of Death Metal. Traja teroristi ozbrojení automatickými zbraňami tam postrieľali najmenej 120 ľudí. Foto: SITA/AP

KÁHIRA 14. novembra (WebNoviny.sk) – K piatkovým teroristickým útokom v Paríži sa prihlásila organizácia Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra Reuters. Útoky si vyžiadali najmenej 127 mŕtvych.

Islamský štát vo vyhlásení tvrdí, že jeho bojovníci so samovražednými bombovými vestami a guľometmi podnikli dôkladne naplánované útoky na rôznych miestach v srdci francúzskej metropoly. IS uviedol, že útoky boli odpoveďou na francúzske ťaženie proti jeho bojovníkom a reakciou na urážku proroka Mohameda.

Obrazom: Teroristické útoky v Paríži

Islamský štát v sobotu zverejnil aj časovo nedatovaný videozáznam hroziaci útokmi na Francúzsko v prípade, ak bude pokračovať bombardovanie jeho bojovníkov.

Mediálne centrum Islamského štátu al-Haját dalo túto hrozbu na známosť prostredníctvom militanta, ktorý vyzýva francúzskych moslimov, aby podnikali útoky. „Pokiaľ budete bombardovať, nebudete žiť v mieri. Dokonca aj do obchodu sa budete báť zájsť,“ hovorí na videonahrávke po arabsky bradatý militant, obklopený ďalšími bojovníkmi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom