V parlamente sú aj ľudia, ktorí by tam byť nemali, tvrdí poslankyňa Macháčková

Katarína Macháčková
Nezaradená poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky, Katarína Macháčková Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 18. augusta (WebNoviny.sk) – V Národnej rade Slovenskej republiky sú aj ľudia, ktorí by tam byť nemali. Uviedla to v rozhovore pre agentúru SITA nezaradená poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Katarína Macháčková.

Sklamanie po príchode do parlamentu

Ako uviedla, pred zvolením za poslankyňu a pred vstupom do parlamentu očakávala, že plénum Národnej rady SR budú tvoriť inšpiratívni ľudia, od ktorých sa bude môcť učiť.

Po príchode do parlamentu som zažila sklamanie, že sú tam aj ľudia, ktorí by tam byť nemali. Ale uvedomila som si, že v podstate je to obraz Slovenska. Každý z nás reprezentuje istú časť obyvateľstva a ich názory,“ povedala spoluzakladateľka mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia.

Vzťahy medzi opozíciou a koalíciou

Pre poslankyňu bolo sklamaním aj zistenie, aké sú vzťahy medzi opozíciou a koalíciou.

„Opozičné návrhy nenájdu pochopenie, nech sú akokoľvek dobré. Politika sa na Slovensku nerobí podľa toho, čo je dobré pre ľudí, ale podľa toho, s čím súhlasí vládna koalícia,“ vyhlásila poslankyňa, ktorá sa stále viac cíti byť ako regionálny ako parlamentný politik.

Macháčková je primátorkou mesta Prievidza od roku 2010, v poradí druhé funkčné obdobie, a o tento post sa bude uchádzať aj v tohtoročných novembrových komunálnych voľbách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína Macháčková
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky