V Parndorfe odhalili migrantov v dodávke, vodiča zatkli

Utecenci, syria
Foto: SITA/AP

VIEDEŇ 22. júna (WEBNOVINY) – Rakúski policajti zadržali v Parndorfe skupinu 26 ilegálnych migrantov, medzi ktorými boli aj žena, dvojročné dievčatko a päťmesačné bábätko.

Narušiteľov štátnej hranice odhalili v nedeľu ráno pri kontrole dodávky s dočasným nemeckým evidenčným číslom v okolí parndorfskej železničnej stanice. Ako vysvitlo z vyšetrovania, 18 občanov Sýrie a ôsmich občanov Iraku prepravili do Maďarska prevádzači vo viacerých motorových vozidlách. Z okolia Segedína do Viedne ich mal prepraviť vodič dodávky, v ktorej sa tiesnili. Muža zadržali a prepravili do príslušného justičného zariadenia.

Obrazom: Bratislavu zaplavili demonštranti

Utečencov zadržali aj v Čechách

Česká polícia zadržala v noci z nedeľe na pondelok ďalších 21 utečencov, väčšinu z nich v medzinárodných rýchlikoch smerujúcich z Rakúska, informovala spravodajská televízia ČT24. Práve pre hlavné železničné trate a cestné komunikácie s Rakúskom, ale aj Slovenskom platí v ČR už niekoľko dní rozhodnutie o zintenzívnených kontrolách vzhľadom na rastúci počet ilegálnych migrantov v stredoeurópskom priestore.

Malo by Slovensko prijať utečencov z Blízkeho východu a severnej Afriky, ako to navrhuje Európska únia?

Polícia všetkých zadržaných preveruje

V období od 15. júna do dnešného rána zadržali v ČR celkove 96 osôb bez platného povolenia na pobyt, čo je v porovnaní s inými týždňami asi trojnásobok. Tohtoročný priemer v tejto oblasti predstavoval asi 30 utečencov za týždeň.

Polícia preveruje všetkých zadržaných s pomocou špeciálnej, neustále aktualizovanej databázy, v prípade potreby preveruje ich údaje a dokumenty aj inými spôsobmi.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom