Aktualizované: V Poľsku sa zrútil obytný dom, pochoval svojich obyvateľov

Zruteny dom
Foto: ilustračné, Thinkstock
  • aktualizované 8. apríla 16:05

VARŠAVA 8. apríla (WebNoviny.sk) – Tri obete si v sobotu vyžiadalo zrútenie obytného domu v meste Šwiebodzice v Dolnosliezskom vojvodstve v juhozápadnom Poľsku.

Štyroch ľudí sa zo sutín podarilo vytiahnuť so zraneniami. Hasiči a ďalšie záchranné tímy stále pátrajú po približne štyroch nezvestných. Prehľadávanie trosiek bude podľa úradov pokračovať až do nedele. Dve z obetí sú deti v školskom veku, potvrdil predstaviteľ zdravotníkov.

Hovorca vroclavského hasičského zboru povedal, že v obytnom dome sa v sobotu ráno prepadli dve poschodia. Tragédiu s najväčšou pravdepodobnosťou zavinil výbuch plynu. Zranených hospitalizovali v nemocniciach v mestách Šwiebodzice a Vroclav.

Na mieste nešťastia aktuálne zasahuje 23 hasičských jednotiek a dva tímy rýchleho nasadenia so psami. Záchranári prehľadávajú sutiny a pátrajú po ďalších preživších.

Guvernér provincie Bogdan Kožuchowicz povedal, že išlo o budovu z obdobia pred druhou svetovou vojnou. Objekt podľa neho nedávno renovovali a bol v dobrom technickom stave. V dome bývalo celkovo 18 osôb.

Sústrasť rodinám obetí zo zrúteného domu vyjadrila prostredníctvom svojho hovorcu poľská premiérka Beata Szydlová, napísala agentúra PAP. Predsedníčka vlády zároveň vyjadrila nádej, že záchranárom sa podarí nájsť všetkých nezvestných a operácia bude mať úspešný koniec.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Beata Szydlová