V Poľsku zadržali počas šampionátu už vyše 500 fanúšikov

Ruskí fanúšikovia sa pobili s Poliakmi
Polícia použila vodné delá a slzný plyn na nedisciplinovaných fanúšikov v blízkosti varšavského štadióna len niekoľko hodín pred utorkovým duelom Poľsko - Rusko na futbalových majstrovstvách Európy 2012. Večerný zápas A-skupiny je ostro sledovaný aj preto, že obe krajiny majú "nevyrovnané účty" z histórie, navyše v oboch táboroch nájdeme tzv. tvrdé fanúšikovské jadrá. Foto: SITA/AP

VARŠAVA 19. júna (WEBNOVINY) – Poľská polícia zadržala od začiatku futbalových majstrovstiev Európy 2012 (8. júna – 1. júla) vyše 500 ľudí, z toho viac ako 150 cudzincov.

Zadržali sme doteraz 515 ľudí, ale boli sme pripravení na oveľa väčší počet,“ vyhlásil poľský minister vnútra Jacek Cichocki. Spomedzi 153 zadržaných cudzincov je najviac z Ruska – 92, šestnásť Chorvátov, 15 Írov, 11 Bielorusov, 5 Lotyšov, traja Rumuni, dvaja Španieli, Srbi a Nemci a po jednom Indovi, Maďarovi, Austrálčanovi, Portugalčanovi a Holanďanovi.

V porovnaní s počtom ľudí, ktorí sledovali zápasy, je bilancia zadržaných naozaj minimálna,“ doplnil Cichocki.

Pre zaujímavosť, najviac ľudí (až 190) sa ocitlo v rukách polície počas stretov fanúšikovských táborov pred zápasom domáceho Poľska s Ruskom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom