V Poprade horel byt, hasiči museli z paneláka evakuovať 34 ľudí (foto)

POPRAD: Požiar v bytovke na sídlisku Starý juh
Hasiči zasahujú pri požiari paneláku na sídlisku Starý juh v Poprade. Foto: SITA/Alena Tajbliková
  • aktualizované 21. júla 12:57

V prípade utorkového požiaru jedného z bytov v bytovom dome na Moyzesovej ulici v Poprade už začal popradský vyšetrovateľ trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia.

Osobe zodpovednej za vzniknutú situáciu hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Informovala o tom v stredu hovorkyňa prešovskej krajskej polície Jana Ligdayová. Vzniknutá škoda bola predbežne stanovená na najmenej 200-tisíc eur.

Požiar hasičom ohlásili v utorok popoludní krátko pred 16:00, vznikol v byte na siedmom poschodí trinásťposchodového paneláku. Na mieste zasahovalo viac ako dvadsať hasičov z Popradu a okolia.

„Požiar sa rýchlo rozšíril, kompletne zhorelo zariadenie detskej izby, značne bola poškodená kuchyňa. Spôsobil škody aj v priľahlých bytoch, išlo o zadymenie priestorov, poškodenie izolácie, poškodenie okien,“ vymenovala v stredu Ligdayová.

Pri požiari sa zranilo päť ľudí, rozsah poranení podľa hovorkyne zatiaľ nie je presne známy. Evakuovať museli počas požiaru 34 ľudí. Uhasiť sa ho podarilo do jednej hodiny. Polícia na mieste vykonáva potrebné procesné úkony v súčinnosti so zisťovateľom príčin požiaru.

POPRAD: Požiar v bytovke na sídlisku Starý juh
Foto: SITA/Alena Tajbliková
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom