V Poprade sa do Mikulášskej kvapky krvi zapojili desiatky darcov

Darovanie krvi
Foto: ilustračné, SITA/Marko Erd

POPRAD 7.decembra (WebNoviny.sk) – Spolu 61 darcov darovalo krv na Mikulášskej kvapke krvi na Mestskom úrade v Poprade. Mikulášska kvapka krvi má dlhoročnú tradíciu a každoročne patria medzi darcov i zamestnanci radnice.

Môžeme byť spokojní. Ľudia chceli byť ako Mikuláš, chceli darovať krv – darovali to pre chorých, takže patrí im veľká vďaka. Najviac darcov bolo z radov zamestnancov MsÚ, ale prišli aj ďalší, nechýbali ľudia z okolitých obcí, našli sa aj prvodarcovia,“ zhodnotil akciu vedúci lekár Národnej transfúznej služby (NTS) Poprad Pavel Repovský.

K darcovstvu má blízko aj súčasný primátor Popradu Anton Danko. Aj keď sám krv darovať nemôže, práve počas jeho predchádzajúceho pôsobenia na poste sa táto tradícia zaviedla a pokračuje aj v súčasnosti.

Každému darcovi patrí vďaka. Myslím si, že každému sa môže stať, že môže potrebovať krv a som rád, že naši zamestnanci sa k tomu takto stavajú a chodia pravidelne darovať,“ uviedol. Podujatie pod záštitou primátora mesta Poprad pripravila samospráva v spolupráci so Slovenským Červeným krížom – územným spolkom Poprad a Národnou transfúznou službou (NTS) Poprad.

Mimo výjazdových odberov môžu ľudia darovať krv každý pracovný deň od 6. do 14. hodiny priamo na pracovisku NTS v Poprade.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anton Danko