V Poprade sú skvelí fanúšikovia, chválil Július Šupler

Július Šupler
Tréner CSKA Július Šupler v zápase KHL medzi HC LEV Poprad a CSKA Moskva. Poprad, 26. december 2011. Foto: SITA/Gabriel Lipták

POPRAD 27. decembra (WEBNOVINY) – Náhoda zariadila, aby hokejisti CSKA Moskva vedení slovenským kormidelníkom Júliusom Šuplerom odohrali na Druhý sviatok vianočný svoj zápas Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade HC Lev v Poprade, teda v mieste trvalého bydliska svojho trénera.

Ten tak mohol aspoň časť Vianoc stráviť v kruhu svojej rodiny.

Vnuci dostali odo mňa auto na diaľkové ovládanie a pohral som sa s ním aj ja,“ so smiechom odpovedal na otázku, aké boli preňho najkrajšie sviatky roka. Potom však už s vážnejšou tvárou pokračoval: „Najväčším darčekom pre mňa je to, že rodina je spolu, že sú všetci zdraví, že utvoríme tú správnu rodinnú atmosféru a že mi dovolia robiť hokej aj tak ďaleko od domova. Mám rád hokej bez ohľadu na to, či sa darí alebo nie. Žijem ním dvadsaťštyri hodín denne.“

Jeho zverenci sa vracali do ruskej metropoly s prázdnymi rukami po prehre 1:3. Júliusa Šuplera tak viac ako výsledok uchvátila atmosféra na popradskom zimnom štadióne. „V Poprade sú skvelí fanúšikovia,“ zložil lodivod slávneho CSKA poklonu na ich adresu.

Už o pár dní sa začne nový rok, a tak tréner nevynechal možnosť vysloviť svoje želanie.

„Chcem všetkým priaznivcom hokeja na celom Slovensku aj naším trénerom zaželať v novom roku veľa zdravia, aby sa každý viac snažil. Želal by som si, aby medzi ľuďmi vládla väčšia vzájomná úcta, aby si všetci navzájom utvárali život radostnejší a aby si vážili jeden druhého. Vidíme všetci, čo sa deje v politike, ako to tam beží. Tieto základné hodnoty tam chýbajú. No a, samozrejme, želám všetkým viac radosti z víťazstiev a úspech v práci,“ uzavrel Július Šupler.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Július Šupler
Firmy a inštitúcie CSKA MoskvaHC Lev Poprad