V Prahe nastala panika, zinscenovali okupáciu džihádistami

Praha islamsky stat
V Prahe zinscenovali na Staromestskom námestí okupáciu českej metropoly džihádistami z Islamského štátu. Foto: facebook.com/iniciativamartinakonvicky

PRAHA 21. augusta (WebNoviny.sk) – Paniku v centre Prahy vyvolala akcia odporcov islamu, ktorí s použitím replík zbraní zinscenovali na Staromestskom námestí okupáciu českej metropoly džihádistami z Islamského štátu.

Česká polícia akciu ukončila, avšak už predtým došlo k zraneniu niekoľkých ľudí, informoval internetový server iDNES.cz.

Ako uviedol policajný hovorca Tomáš Hulan, pri predstavení počas akcie došlo k použitiu rekvizít v podobe replík zbraní.

Účastníci zrejme púšťali efekty a strieľali zo zbraní buď slepými nábojmi alebo išlo o airsoftové zbrane. Prezentácia vyvolala v lokalite paniku a polícia v spolupráci s úradníkom pražského magistrátu ukončila produkciu.

Za akciou stála Iniciatíva Martina Konvičku, známeho českého odporcu islamu, ktorej cieľom bolo zinscenovať okupáciu Prahy bojovníkmi IS. Jej hapening s názvom Okupanti obsadzujú Prahu povolili úradníci českej metropoly.

Policajti zbrane ešte pred začiatkom podujatia skontrolovali a nenašli na nich žiadne nedostatky, pričom nedospeli k záveru, že by ich prechovávaním malo dôjsť k akémukoľvek protiprávnemu konaniu, konštatoval Tomáš Hulan.

Polícia záležitosť začala vyšetrovať pre podozrenie z trestného činu šírenia poplašnej správy, tento proces je však v počiatočnom štádiu, vyplynulo z hovorcových slov.

Iniciatíva chcela, ako uviedol jej hovorca Miroslav Adamec, upozorniť touto akciou na to, čo sa dnes a denne odohráva niekoľko tisíc kilometrov od nás a pomaly začína prenikať i k nám, do strednej a západnej Európy. Mnohí návštevníci centra českej metropoly však nepochopili, že ide o hru a v panike sa dali na útek s cieľom ukryť sa v okolitých hoteloch.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Islamský štát