Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sviečka
Foto: SITA/AP
31. októbra 2011 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

V Prešove je možné zapáliť virtuálnu sviečku

PREŠOV 31. októbra (WEBNOVINY) – Už aj ľudia, ktorí majú pochovaných svojich blízkych na prešovskom cintoríne, môžu využiť služby webovej stránky www.cintoriny.sk, vďaka ktorej im môžu na diaľku zapáliť virtuálnu sviečku.

Rovnako môžu položiť kyticu či zanechať odkaz na virtuálnom hrobe so svojím menom, dátumom návštevy a textom.

Ako informovala hovorkyňa prešovskej radnice Veronika Kmetóny Gazdová, služba je zatiaľ sprístupnená len v základnom režime, ponúka možnosť zapálenia virtuálnej sviece či položenia kytice.

Na dopracovaní celkovej vizualizácie a na aktualizácii nových hrobových miest sa pracuje. S portálom poskytujúcim tieto služby spolupracujú Technické služby mesta Prešov, a.s., v ktorých správe sú mestské cintoríny.

„Jedným z cieľov, ktoré si stanovilo nové vedenie, je urýchlene aktualizovať databázu hrobových miest tak, aby bola úplná a doplnená o všetky údaje od roku 2008,“ povedal riaditeľ Technických služieb Jozef Višňovský. Následne bude možné komfortným spôsobom vyjadriť kedykoľvek pietu pozostalým na týchto virtuálnych cintorínoch.

Mesto Prešov má v súčasnosti 16 000 hrobových miest. S prihliadnutím na technické možnosti zatiaľ nie je možné zobraziť aj vizualizáciu hrobových miest. Na tejto službe sa však pracuje a koncom tohto, prípadne začiatkom nasledujúceho roka, bude úspešne spracovaná a sprístupnená verejnosti. Do budúcnosti sa uvažuje aj nad ďalšími doplnkovými službami, ktoré sa ponúkajú najmä v zahraničí, ako objednať si smútočný veniec či ozajstnú kyticu na jednotlivé hrobové miesta.

Odporúčané články

Študenti gymnázia v Prešove odovzdali nemocnici dar pre onkologických pacientov Lidl má v Prešove už tri predajne, na Slovensku celkovo 131

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...