Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peter Hámor, Ladislav a Peter Škantárovci, Martin Sopko, Adam Žampa
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Medzi najúspešnejších športovcov v 16-ročnej histórii ankety patria horolezec Peter Hámor (vľavo dole), olympionici Ladislav a Peter Škantárovci (vľavo hore), volejbalista Martin Sopko (vpravo hore), olympionik Adam Žampa (vpravo dole) Foto: archívne, SITA/Radoslav Maťaš, Ján Slovák, Marko Erd - koláž WBN

V Prešovskom kraji vyberú najúspešnejšieho športovca za rok 2018, zapojiť sa môže aj verejnosť

PREŠOV 21. januára (WebNoviny.sk) – Ešte do konca januára má široká verejnosť možnosť zapojiť sa do ankety o najúspešnejšieho športovca Prešovského kraja za rok 2018.

Anketu vyhlasuje pravidelne od roku 2002 Prešovský samosprávny kraj (PSK). Oceňuje tak jednotlivcov a kolektívy, ktorí dosiahli v predchádzajúcom roku najvýraznejšie výsledky. Z nominácií vyberie laureátov odborná komisia na základe určených kritérií.

Návrhy môže posielať aj verejnosť

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa PSK Daša Jeleňová, už tradične budú ocenené kategórie najúspešnejší športovec PSK, najúspešnejší športovci PSK bez určenia poradia, najúspešnejšie kolektívy dospelých, najúspešnejšie kolektívy mládeže, najúspešnejší študenti stredných škôl v pôsobnosti PSK a najúspešnejšia stredná škola v pôsobnosti PSK.

Návrhy na ocenenia úspešných športovcov a športových kolektívov môže posielať aj široká verejnosť a športové kluby. Základnou podmienkou nominácie je pôsobnosť športovca alebo klubu na území Prešovského samosprávneho kraja.

Nominácie aj s potrebnými údajmi o dosiahnutých výsledkoch je potrebné poslať najneskôr do 31. januára 2019 na e-mail sportovec@vucpo.sk, prípadne poštou na adresu Úrad PSK, Športovec 2018, Námestie mieru 2, 080 01 Prešov. Nominácie budú zverejnené na webovej stránke samosprávneho kraja a verejnosť bude môcť rozhodnúť aj o víťazovi internetového hlasovania.

Rozhodne aj reprezentácia Slovenska

Všetkými návrhmi sa bude zaoberať odborná komisia, ktorá na základe kritérií vyberie ocenených. Medzi kritériá v prípade jednotlivcov patrí účasť a umiestnenie na olympijských hrách, majstrovstvách sveta a Európy, na podujatiach Svetového pohára či majstrovstvách Slovenska.

Zohľadňuje sa aj to, či ide o reprezentanta Slovenska, jeho dlhodobá špičková výkonnosť a do úvahy sa berie pozícia lídra úspešného tímu. Ako pomocné kritérium slúži konkurencieschopnosť v jednotlivých športových odvetviach.

U kolektívov je rozhodujúca účasť a umiestnenie v najvyšších európskych súťažiach i umiestnenie v dlhodobých najvyšších súťažiach na Slovensku. Pomocné kritérium je rovnaké ako u jednotlivcov.

Medzi najúspešnejších športovcov v 16-ročnej histórii ankety patria horolezec Peter Hámor (2017), olympionici Ladislav a Peter Škantárovci (2016), volejbalista Martin Sopko (2015), olympionik Adam Žampa (2014), hádzanári Dajnis Kristopans (2012 a 2013), Radoslav Antl (2011) a Alexander Radčenko z Tatranu Prešov (2009 a 2010), kulturista Andrej Hlinka zo Starej Ľubovne (2007), lyžiar Martin Bajčičák (2005 a 2006), nohejbalista Marek Tomčišák z Humenného (2004) a silová trojbojárka Eva Svjanteková z Bardejova (2002). Za rok 2008 toto ocenenie nebolo udelené a v roku 2003 anketa vôbec nebola vyhlásená.

Odporúčané články

Košice vyhlásili jubilejný ročník literárnej súťaže Šumenie pre žiakov základných škôl a gymnázií Cesta medzi Popradom a Smokovcom sa dočká rekonštrukcie, mala by trvať 240 dní

Neprehliadnite

Prezidentka Čaputová ocenila záväzok von der Leyen byť aktívnejšou v boji voči klimatickým zmenám Glosa: Stožiar? A nie je 30 metrov trochu málo?  Brusel prešetruje praktiky Amazonu, údajne využíva informácie o obchodníkoch pre svoju výhodu Foto: Terpstra po páde odstúpil z Tour de France 2019, Saganov náskok sa zvyšuje a víťaz triumfoval o centimetre Cséfalvayová by nemala zavádzať verejnosť, reaguje Danko na jej neschválené zahraničné cesty Neverte mýtom o „éčkach“, Európsky úrad ich bezpečnosť znovu prehodnocuje Ruské lietadlo narušilo vzdušný priestor Fínska, prípadom sa zaoberá pohraničná stráž Foto: Poriadne opitý kamionista havaroval na D1 v smere na Trnavu, skončil prevrátený v priekope

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X