V prestížnom Triple Gold Clube je už 25 hokejistov

Patrice Bergeron
Patrice Bergeron získal všetky tri najcennejšie hokejové trofeje. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Prestížny Triple Gold Club, ktorý združuje víťazov všetkých troch najcennejších hokejových trofejí – Stanleyho pohára a zlatých medailí z majstrovstiev sveta a zimných olympijských hier, má pred májovým svetovým šampionátom v Helsinkách a Štokholme spolu 25 členov.

Naposledy sa do medzi hokejovú „smotánku“ dostal kanadský útočník Patrice Bergeron, ktorý triumfoval s tímom zámorskej NHL Boston v play-off kanadsko-americkej profiligy.

Mladý center získal titul majstra sveta v kanadskom drese na MS 2004, v roku 2010 triumfoval na domácom olympijskom turnaji vo Vancouveri a v drese Bostonu pridal ziskom Stanleyho pohára v sezóne 2011 posledný kúsok do cennej mozaiky úspechov.

Dvadsiatym piatym členom prestížneho klubu sa tak stal ôsmy Kanaďan. Predtým sa Triple Gold Club rozširoval po finále Stanleyho pohára v roku 2010, keď sa členom stal kapitán víťazného Chicaga Jonathan Toews ako najmladší hráč v histórii (22 rokov a 42 dní). Okrem 25 hokejistov sa všetky potrebné ocenenia podarilo pozbierať aj jednému trénerovi – Kanaďanovi Mikovi Babcockovi.

Momentálne je v Triple Gold Clube 9 Švédov, 8 Kanaďanov, 6 Rusov a 2 Česi.

Prehľad hokejistov so zlatou trojkorunou (triumf na OH, MS a zisk Stanleyho pohára):

Jaromír Jágr (ČR), Jiří Šlégr (ČR), Scott Niedermayer (Kan.), Brendan Shanahan (Kan.), Joe Sakic (Kan.), Rob Blake (Kan.), Chris Pronger (Kan.), Thomas Jönsson (Švéd.), Hakan Loob (Švéd.), Mats Näslund (Švéd.), Peter Forsberg (Švéd.), Nicklas Lidström (Švéd.), Fredrik Modin (Švéd.), Valerij Kamenskij (Rus.), Alexej Gusarov (Rus.), Viačeslav Fetisov (Rus.), Igor Larionov (Rus.), Alexander Mogiľnyj (Rus.), Vladimir Malachov (Rus.), Henrik Zetterberg (Švéd.), Niklas Kronwall (Švéd.), Mikael Samuelsson (Švéd.), Eric Staal (Kan.), Jonathan Toews (Kan.), Patrice Bergeron (Kan.)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Brendan ShanahanEric StaalHenrik ZetterbergJaromír Jágrjonathan toewsNicklas LidströmPatrice BergeronPeter ForsbergRob BlakeScott NiedermayerViačeslav Fetisov