V prestrelke remíza Ružomberka s Trenčínom v 6. kole Fortuna ligy

Ružomberok - Trenčín
Jakub Paur z AS Trenčín, Erik Daniel z MFK Ružomberok a Abdul Musa Zubairu z AS Trenčín počas futbalového zápasu 6. kola Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok - AS Trenčín. Ružomberok, 26. august 2017. Foto: SITA/Marek Mrviš

RUŽOMBEROK 26. augusta (WebNoviny.sk) – Remíza 3:3 sa zrodila v sobotňajšom zápase Ružomberka s Trenčínom v 6. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy. Stále platí, že AS neprehral na pôde MFK už desať rokov, ale môže ho mrzieť premrhaný náskok 2:0 aj nevyužité neskoršie vedenie 3:2.

V dueli dvoch účastníkov predkôl Európskej ligy 2017/2018 v 11. min nedosiahol na center z rohového kopu brankár Matúš Macík a Jakub Paur otvoril skóre v prospech hostí. Už o tri minúty bolo 0:2, keď dostal prihrávku pred prázdnu bránku Rangelo Janga a nezaváhal. Domáci sa však nevzdali. Po góle Štefan Gereca a parádnej strele do šibenice Petra Gála-Andrezlyho bolo päť minút po prestávke vyrovnané. V slušnom stretnutí bez jedinej žltej karty sa Trenčín opäť dostal do vedenia: v 56. min skóroval Antonio Mance. Bod pre Liptákov však zariadil hlavičkou v 84. min Albánec Kristi Qose

FORTUNA LIGA – 6. KOLO:

MFK Ružomberok – AS Trenčín 3:3 (1:2)
Góly: 25. Gerec, 50. Gál-Andrezly, 84. Qose – 11. Paur, 14. Janga, 56. Mance, bez kariet, rozhodovali: Vlk – E. Weiss, Bobko, 1621 divákov

Ružomberok: Macík – P. Maslo, Menich (46. Kupec), D. Kružliak – Qose, T. Kostadinov – E. Daniel, M. Kochan (76. Jonec), Gál-Andrezly – Haskič (59. D. Takáč), Gerec
Trenčín: A. Chovan – Skovajsa, Šulek, Šalata (46. Klooster), Kleščík – El Mahdioui – Zubairu, Paur (71. Van Haaren) – Janga (76. Beridze), Antonio Mance, H. Gong