V Prievidzi horel byt, hasiči museli evakuovať osem susedov

BANSKÁ BYSTRICA: Požiar bytu na Švermovej
Foto: ilustračné, SITA/Peter Rusko

Pri pondelkovom požiari bytu na Štefánikovej ulici v Prievidzi sa nikto nezranil, hasiči však museli evakuovať osem obyvateľov susedných bytov. Agentúru SITA o podrobnostiach zásahu informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík. Na zásah boli vyslaní siedmi príslušníci HaZZ z Prievidze s tromi zásahovými vozidlami.

„Dňa 18. mája krátko pred 13:00 bolo ohlásené dymenie z bytu na Ulici M. R. Štefánika v Prievidzi, hasiči po príchode na miesto zistili, že z okna na druhom poschodí bytového domu sa šíri hustý čierny dym. Podľa vyjadrenia ohlasovateľa sa v byte nikto nenachádzal,“ uviedol Petrík.

Ako ďalej spresnil krajský hovorca, hasiči evakuovali ôsmich obyvateľov susedných bytov.

„Súčasne objekt odpojili od prívodu energií a pomocou termovíznej kamery vyhľadali ohnisko požiaru, ktorý následne uhasili. Po likvidácii požiaru príslušníci HaZZ postihnutý byt aj priľahlé priestory a schodisko vyvetrali prostredníctvom pretlakovej ventilácie, po čom miesto udalosti odovzdali príslušníkom polície,“ dodal Petrík s tým, že požiar sa zaobišiel bez zranení a príčina jeho vzniku je v štádiu zisťovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor