V prípade lekárky, ktorá zavinila smrť dieťaťa, rozhodne súd

Sud
Foto: simpledivorceadvice.com

TRENČÍN 7. mája (WEBNOVINY) – Okresný súd v Trenčíne v pondelok 11. mája rozhodne v prípade detskej lekárky z ilavskej pohotovosti, ktorá podľa obžaloby v roku 2009 zavinila smrť štvorročného chlapčeka. Vyhlásil to sudca po štvrtkovom pojednávaní, na ktorom prokuratúra a obhajoba predniesli záverečné reči. Lekárka Eva Gajdošová podľa obžaloby podcenila zdravotný stav malého Miška, s ktorým jeho mama opakovane prišla na pohotovosť. Neposlala ho do nemocnice a chlapec na druhý deň doma zomrel.

„Obžalovaná ako službukonajúca lekárka detskej ambulancie lekárskej služby prvej pomoci podľa obžaloby pri vyšetrení dieťaťa nebrala do úvahy priebeh jeho ochorenia, ktorý poukazoval na možnosť invazívneho bakteriálneho ochorenia, podcenila tento jeho stav a nevykonala všetky zdravotné úkony na správne určenie choroby, v dôsledku čoho došlo k úmrtiu pacienta,” opísal žalobu hovorca trenčianskych súdov Roman Tarabus.

Eva Gajdošová sa na pojednávaní na vlastnú žiadosť nezúčastňuje. Obhajoba predložila dodatočné znalecké posudky, ktoré majú potvrdiť jej nevinu. Za lekárku sa postavila aj Slovenská lekárska únia špecialistov (SLÚŠ).

Okresný súd detskú lekárku v roku 2013 odsúdil na 30 mesiacov väzenia nepodmienečne a šesťročný zákaz výkonu lekárskej praxe. Krajský súd ju o niekoľko mesiacov oslobodil. Najvyšší súd však po mimoriadnom dovolaní rozsudok odvolacieho súdu pre procesné pochybenia zrušil a vec sa tak dostala opäť na Okresný súd v Trenčíne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom