V prípade požiaru čiernej skládky padlo obvinenie

Požiar čiernej skládky
Požiar skládky odpadu pri obci Zlaté Klasy. Horelo 150-tisíc metrov kubických smetí. Na mieste zasahovali hasiči aj dobrovoľníci z okolitých obcí. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA/ZLATÉ KLASY 24. septembra (WEBNOVINY) – V prípade augustového požiaru skládky v Zlatých Klasoch v Dunajskostredskom okrese už padlo obvinenie.

Polícia zo všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti obvinila 41-ročného muža z okresu Dunajská Streda. Obecný policajt sa k neúmyselnému zapáleniu priznal už v auguste, po výsledkoch znaleckých posudkov ho v týchto dňoch obvinili.

„Obvinený 1. augusta zapríčinil požiar skládky komunálneho odpadu, neoznámil to včas, aby mohol byť požiar včas lokalizovaný a zahasený, čím ohrozil obyvateľov priľahlých obcí,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. V prípade dokázania viny mu hrozí trest až na jeden rok.

Nelegálna skládka pneumatík pri obci Zlaté Klasy v okrese Dunajská Streda začala horieť vo štvrtok 1. augusta o 3:00 ráno. Na mieste zasahovali príslušníci z hasičskej stanice v Šamoríne a mnohých ďalších jednotiek z okolia. Skládka mala dĺžku 120 a šírku 60 metrov, jej výška bola asi osem metrov. Pracovníci z laboratória nenamerali na mieste požiaru zvýšenú koncentráciu nebezpečných látok v ovzduší.

Obrazom: Požiar čiernej skládky v Zlatých Klasoch v Dunajskostredskom okrese

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom