Aktualizované: V prípade vraždy Kuciaka a jeho snúbenice obvinili aj zadržanú Alenu

polícia, NAKA
  • aktualizované: 29. septembra, 18:44

BRATISLAVA 29. septembra (WebNoviny.sk) – V prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú už obvinené štyri osoby.

Ako informuje portál tvnoviny.sk, z úkladnej vraždy formou účastníctva obvinili 44-ročnú podnikateľku Alenu Z., ktorú v piatok zadržali v Komárne, kde zasahovalo elitné komando Lynx Commando.

Spomínaný portál uvádza, že obvinená vie dobre po taliansky a podľa obyvateľov tlmočila aj pre Mariána Kočnera. Ten je podľa susedov vraj aj krstným otcom jej dcéry.

V súvislosti s vyšetrovaním dvojnásobnej vraždy vo štvrtok zadržali v Kolárove osem ľudí. Podľa medializovaných informácii malo ísť aj o bývalých policajtov a vojakov. Polícia však v tomto zmysle oficiálne stanovisko neposkytla.

Päť osôb prepustili na slobodu a voči trom, konkrétne T. S, M. M. a Z. A., vzniesli obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy.

Na obvinené osoby podal dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry návrh na väzbu. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková.

O prípadnom väzobnom stíhaní bude rozhodovať sudca pre prípravné konanie ŠTS v Banskej Bystrici v nedeľu o 13:00. Ako informuje portál tvnoviny.sk, návrh na väzbu pre Alenu Z. podá prokurátor v zákonnej lehote.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra