V prípade vraždy Kuciaka obvinili tri osoby, piatich prepustili na slobodu

KUCIAK: Spomienkový pochod v Bratislave
Foto: ilustračné, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Z ôsmich osôb, ktoré polícia zadržala počas štvrtkovej akcie v Kollárove, päť osôb po vypočutí zo zadržania prepustili a trom osobám, konkrétne T. S, M. M. a Z. A. vzniesli obvinenie za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy a za ďalšie trestné činy.

Vyšetrovatelia sú presvedčení o vine

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová, v aktuálnom štádiu prípravného konania vyšetrovateľ Policajného zboru vykonáva úkony s obvinenými a na ich základe spracuje podnet pre prokurátora na podanie návrhu na ich vzatie do väzby. „Ďalšie informácie nie je možné aktuálne poskytnúť,“ dodala Predajňová.

Polícia v súvislosti s tromi obvinenými na sociálnej sieti napísala, že vyšetrovací tím je presvedčený o vine týchto osôb. „Všetci zasahujúci policajti a vyšetrovací tím spravili maximum pre to, aby vinníci mohli byť potrestaní. Teraz o ich osude bude rozhodovať prokurátor a súd,“ uviedla Polícia SR na Facebooku.

Policajná razia v Kolárove

Podľa medializovaných informácii súvisela štvrtková policajná razia v Kolárove, pri ktorej zadržali osem osôb vrátane bývalých policajtov a vojakov s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky. Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zavraždili v obci Veľká Mača 21. februára tohto roka.

V súvislosti s týmto prípadom sa udiali viaceré personálne zmeny vo vláde SR a do ulíc vyšli desaťtisíce protestujúcich občanov. Kuciak pracoval ako investigatívny redaktor pre portál Aktuality.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakMartina Kušnírová
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR