V prípade vraždy Sýkoru mal vypovedať aj Piťo, pojednávanie súd odročil na jún

Súd
Foto: ilustračné, www.thinkstockphotos.com

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Prípad vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I neposunul. Jeden z obžalovaných Marek L. sa totiž ospravedlnil z dôvodu, že je hospitalizovaný. Súd tak pojednávanie odročil na 28. júna.

Štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú

Na pláne utorňajšieho pojednávania bol výsluch viacerých svedkov vrátane odsúdeného Juraja Ondrejčáka, zvaného Piťo. Vypovedať mal tiež Ivan Lexa, ktorý sa však dopredu ospravedlnil.

Naposledy sa v tomto prípade pojednávalo vlani v novembri, keď súd vypočúval svedkov. Vypovedali napríklad na doživotie odsúdený Róbert Lališ, ktorý Sýkoru nahradil na čele skupiny po jeho smrti, alebo jeho komplic Martin Bihári.

Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Spor o vplyv v podsvetí a zisky

Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L.

Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad Mikuláš Černák, Miloš Kaštan alebo Ladislav Bališ. Obžalovaný Ľuboš F. je momentálne stíhaný väzobne pre obvinenie z vydierania v inom prípade.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Sýkora