V príprave prehra Nemecka, remízy Anglicka a Francúzska

Anglicko

BRATISLAVA 30. marca (WEBNOVINY) – V utorňajších medzištátnych prípravných futbalových zápasoch nebola núdza o prekvapenia. Nemecká reprezentácia nestačila v Mönchengladbachu na Austráliu, keď jej podľahla 1:2.

Skóre duelu otvoril v 26. min domáci útočník Mario Gómez, no po prestávke v rozpätí troch minút od 61. do 64. sa podarilo „protinožcom“ otočiť skóre.

Ako malá útecha môže slúžiť pre bronzových z MS 2010 Nemcov fakt, že im chýbalo niekoľko hráčov základnej zostavy vrátane Mesuta Özila, Samiho Khediru či Philippa Lahma. Angličania viedli nad Ghanou vo Wembley ešte v 90. min zásluhou premiérového presného zásahu v seniorskej reprezentácii v podaní Liverpoolčana Andyho Carrolla z prvého polčasu, no radosť z víťazstva im pokazil smutný hrdina z minuloročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike Asamoah Gyan, keď v nadstavenom čase vyrovnal na konečných 1:1.

Vypredané Wembley

„Albiónu“ taktiež chýbali viaceré opory, na žiadosť klubov doprial Fabio Capello voľno Johnovi Terrymu, Frankovi Lampardovi či Waynovi Rooneymu. Napriek remíze bol taliansky kouč spokojný. „Bol to fantastický zápas. Ghana hrala úplne na doraz, akoby ani nešlo o prípravný duel. Bola to skutočná previerka pre mojich mladých hráčov a som veľmi spokojný, ako k tomuto stretnutiu pristúpili,“ povedal Capello. Vo vypredanom Wembley sa tiesnilo viac ako 80-tisíc divákov.

Chorváti sa v Paríži ubránili

Francúzom sa nepodarilo zvíťaziť v Paríži na Stade de France, keď s Chorvátskom uhrali len bezgólovú remízu. Fanúšikovia nič nedarovali navrátilcom do národného dresu a hriešnikom z MS 2010 Patriceovi Evrovi a Franckovi Ribérymu, keď pri prečítaní ich mien pred začiatkom stretnutia bučali a pískali. Francúzi boli pred vlastným publikom bližšie k víťazstvu, no ich kanonieri vo viacerých šanciach zlyhali.
Francuzsko

Najväčšiu možnosť nevyužil Karim Benzema, ktorý ešte v prvom polčase namieril z piatich metrov vysoko nad bránku.

Po zmene strán opečiatkoval Adil Rami z Lille ľavú žrď a v samom závere si pri pokuse o akrobatické nožničky z hranice šestnástky rovnaký hráč poranil rameno, na čo tréner Laurent Blanc s úsmevom zareagoval, že nedať takúto šancu je na finančnú pokutu.

Mal dať gól, potom by skôr zabudol na bolesť zo zranenia,“ zažartoval francúzsky kouč, ktorého mrzeli nevyužité príležitosti. „Celkovo to však bol dobrý a kvalitný zápas,“ dodal.

Taliani bez zakopnutia

Úlohu favoritov potvrdili na Ukrajine štvornásobní majstri sveta Taliani, ktorí zvíťazili 2:0 gólmi Giuseppeho Rossiho a Alessandra Matriho. A to ešte dohrávali od 73. min bez vylúčeného Davideho Astoriho. Ukrajine, podobne ako viacerým ďalším európskym tímom, chýbali niekoľkí dôležití zranení hráči vrátane kanoniera Andrija Ševčenka.

„Nemá zmysel špekulovať o tom, či by nám pomohli alebo nie. Hrali sme na hranici svojich možností a nestačilo to,“ povedal dočasný kouč domáceho tímu Jurij Kalitvincev, ktorému sa tak znížili šance na podpis dlhodobejšieho kontraktu s národným zväzom. „Požiadal som hráčov, aby hrali drzo a agresívne, aj keď je to len priateľský zápas. Som rád, že sme zvíťazili, hoci sme dohrávali oslabení,“ skonštatoval tréner „azúrových“ Cesare Prandelli.

Francúzsko vs. Chorvátsko

Súhrn výsledkov utorňajších medzištátnych prípravných zápasov vo futbale:

Slovensko – Dánsko 1:2 (1:1)

Góly: 32. Hološko – 3. Saláta (vlastný), 72. Krohn-Dehli

Nemecko – Austrália 1:2 (1:0)

Góly: 26. M. Gómez – 61. Carney, 64. Wilkshire (z pok. kopu)

Ukrajina – Taliansko 0:2 (0:1)

Góly: 27. G. Rossi, 81. Matri, ČK: 74. Astori (Taliansko)

Írsko – Uruguaj 2:3 (1:3)

Góly: 15. S. Long, 48. Fahey (z pok. kopu) – 12. D. Lugano, 22. Cavani, 40. A. Hernández

El Salvádor – Jamajka 2:3 (1:2)

Góly: 41. Alas, 90.+ L. Blanco – 23. a 25. D. Richards, 53. Cummings, ČK: 64. D. Williams (Jamajka)

Kuba – Panama 0:2 (0:1)

Góly: 38. Renteira, 79. Quintero, ČK: 30. Cervantes (Kuba).

Viac k osobe Asamoah GyanCesare PrandelliFabio CapelloKarim BenzemaLaurent BlancMario Gómez
Firmy a inštitúcie Anglická futbalová reprezentáciaFrancúzska futbalová reprezentáciaNemecká futbalová reprezentáciaTalianska futbalová reprezentáciaUkrajinská futbalová reprezentácia