V prípravných dueloch NHL sa predstavili viacerí Slováci

Junas
Jaroslav Janus sa dostal do bránky Tampa Bay v stretnutí na ľade St. Louis v 30. minúte. Foto: SITA, AP

NEW YORK 21. septembra (WEBNOVINY) –

Výsledky utorkových prípravných duelov pred štartom novej sezóny zámorskej hokejovej NHL:

Columbus – Winnipeg 5:1 (1:0, 4:1, 0:0)

Toronto – Philadelphia 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Washington – Nashville 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Montreal – Dallas 3:6 (0:3, 3:2, 0:1)

St. Louis – Tampa Bay 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – Jaroslav Janus (Tampa) chytal od 30. min a kryl 17 z 18 striel

Winnipeg – Columbus 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Calgary – Vancouver 5:1 (3:0, 0:1, 2:0)

Edmonton – Minnesota 3:4 (0:3, 3:0, 0:1) – Martin Marinčin (Edmonton) 0+1

Edmonton – Chicago 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Anaheim – Phoenix 4:7 (1:2, 2:1, 1:4) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 0+0

Vancouver – Calgary 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)

V utorkových prípravných dueloch tímov zámorskej hokejovej NHL pred štartom novej sezóny zasiahli do hry traja Slováci.

Obranca Edmontonu Martin Marinčin asistoval pri jednom góle, ktorým Anton Lander znížil v úvode II. tretiny súboja s Minnesotou na 1:3. „Olejári“ však napokon podľahli 3:4.

Jaroslav Janus sa dostal do bránky v stretnutí na ľade St. Louis v 30. minúte. V zostávajúcom čase inkasoval z 18 streleckých pokusov len jedenkrát, ale Tampa Bay aj tak prehrala 1:3.

Ľubomír Višňovský z Anaheimu vyšiel zo zápasu s Phoenixom (4:7) bez bodového zápisu.

Hossa by v stredu mal prvýkrát trénovať so spoluhráčmi

Hokejový útočník Marián Hossa odletel v utorok ako posledný zo slovenských hráčov pôsobiacich v NHL do zámoria. Ako informujú viaceré weby z Chicaga, tréner Blackhawks Joel Quenneville potvrdil, že Hossa by mohol absolvovať prvý tréning so spoluhráčmi už v stredu.

Hossa dostal od vedenia Chicaga pár dní voľna navyše, keďže sa mu narodila dcéra a do jeho života nepríjemne zasiahla aj tragédia Pavla Demitru. „Príde o niekoľko dní. Marián má za sebou ťažké obdobie. Hovoril som s ním, je momentálne v náročnej situácii. Pozitívom však je, že sa mu pred pád dňami narodil potomok. Chceme mu dať čas, aby sa pripravil na sezónu. Naše myšlienky sú s ním,“ povedal ešte minulý týždeň pre ESPNChicago generálny manažér Blackhawks Stan Bowman.

Toronto – Philadelphia 0:4

Viac k osobe Jaroslav JanusJoel QuennevilleĽubomír VišňovskýMarián HossaMartin Marinčin