V prípravných zápasoch NHL hrali i Slováci, tímy neuspeli

Tomáš tatar

NEW YORK 26. septembra (WEBNOVINY) – V šiestich stredajších prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL sa predstavili traja slovenskí hokejisti. Ani jeden sa však netešil z víťazstva.

Útočník Tomáš Tatar odohral v drese Detroitu proti Pittsburghu takmer 15 minút, ale ani raz nevystrelil na bránku súpera.

Red Wings schytali na domácom ľade „nakladačku“ 1:5, pričom Chris Kunitz dvakrát skóroval a pridal aj asistenciu. V kanadskom súboji Ottawa zdolala Montreal 5:2 a za hostí odchytal celý zápas Peter Budaj. Na rodáka z Banskej Bystrice smerovalo 32 striel a 5 skončilo za jeho chrbtom.

V domácom drese sa zaskvel obranca Erik Karlsson – tromi prihrávkami na gól. Na ľade sa miestami poriadne iskrilo. Štvorica hráčov Chris Neil, Fredrik Claesson (Ottawa), Travis Moen a Ryan White (Montreal) si pripísala dovedna 79 trestných minút.

V stredu sa predstavil aj druhý slovenský brankár v NHL Jaroslav Halák. Objavil sa v otváracej zostave St. Louis v súboji na ľade Minnesoty. Odchytal 33:33 min a z 13 striel inkasoval jeden gól. Potom ho vystriedal Brian Elliott a ten pustil ešte dva góly. Minnesota zvíťazila 3:1.

Útočník Columbusu Marián Gáborík a ďalší dvaja jeho spoluhráči necestovali s tímom na zápas do Buffala. Blue Jackets prehrali 0:3.

Výsledky stredajších prípravných zápasov pred novým ročníkom NHL:

Buffalo – Columbus 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Washington – Nashville 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Detroit – Pittsburgh 1:5 (0:2, 1:2, 0:1) – Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:47 bez strely na bránku

Ottawa – Montreal 5:2 (2:1, 1:0, 2:1) – Peter Budaj odchytal celý zápas a päťkrát inkasoval

Minnesota – St. Louis 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) – Jaroslav Halák (St. Louis) odchytal 33:33 min a inkasoval z 13 striel jeden gól, potom ho vystriedal Brian Elliott

Calgary – Phoenix 2:3 po predĺž. (0:0, 0:2, 2:0 – 0:1)

Viac k osobe Brian ElliottErik KarlssonJaroslav HalákMarián GáboríkPeter BudajTomáš Tatar