V Rakúsku havaroval slovinský autobus, hlásia 40 zranených

Autobus
Pri kontrole namerali 49-ročnému Petrovi 2,83 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala 2,71 promile. Foto: SITA/Marián Peiger

Viedeň 21. júna (WebNoviny.sk) – Autobus zo Slovinska, ktorý bol takmer plne obsadený pasažiermi vo veku 40-50 rokov, narazil v utorok na dolnorakúskom úseku diaľnice A2 do kamiónu s prívesom. K nehode došlo medzi obcami Grimmenstein a Seebenstein v okrese Neunkirchen.

Ako informoval rakúsky verejnoprávny rozhlas ORF s odvolaním sa na zdroje Červeného kríža, štyri osoby utrpeli pri nehode ťažké zranenia, ďalších 36 ľudí vyviazlo so zraneniami ľahkého charakteru. Dvoch ťažko zranených previezli vrtuľníky do nemocníc vo Viedenskom Novom Meste a Viedni-Meidlingu.

O troch pasažierov, ktorí vyviazli bez fyzickej ujmy na zdraví, sa postarali pracovníci krízového intervenčného tímu v Neunkirchene. Na mieste nešťastia zasahovali posádky viac ako desiatky sanitiek. Predmetný diaľničný úsek museli v smere na Viedeň uzavrieť na niekoľko hodín, dopravu tam obnovili iba v neskorých popoludňajších hodinách.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom