V rámci MFF v Cannes vydražili let do vesmíru s DiCapriom

Veľký Gatsby
Leonardo DiCaprio ako Jay Gatsby Foto: Warner Bros. Pictures

BRATISLAVA 24. mája (WEBNOVINY) – Vo francúzskom meste Antibes vo štvrtok vydražili výlet do vesmíru s americkým hercom Leonardom DiCapriom.

Dvadsiaty ročník charitatívnej aukcie Cinema Against AIDS sa uskutočnil v rámci Medzinárodného filmového festivalu v Cannes. Dražbu každoročne organizuje americká nadácia pre výskum AIDS (amfAR).

Potenciálni kupci spočiatku netušili, ktorá známa osobnosť ich bude sprevádzať na lete do vesmíru so spoločnosťou Virgin Galactic. Vedeli však, že s ňou strávia aj tri dni prípravného výcviku v Novom Mexiku.

„Nie každý deň sa dostanete do vesmíru s dobre vyzerajúcou filmovou hviezdou,“ motivovala ich americká herečka Sharon Stone, ktorá dražbu uvádzala. Vyvolávacou cenou výletu so záhadným spoločníkom bol milión eur.

Kupcom sa stal 37-ročný Vasilij Kljukin, ktorý ponúkol čiastku 1,2 milióna eur. „Chcem byť trochu odvážny. Teraz už určite budem musieť prestať s fajčením,“ žartoval Rus žijúci v Monaku.

Na aukcii sa vydražili aj ďalšie dve letenky do kozmu dohromady za 1,8 milióna eur. Ďalšími predmetmi dražby boli lístky na rôzne hollywoodske akcie, obraz Damiena Hirsta, rodinný portrét Annie Leibovitz, štyri možnosti účinkovania vo filme a súkromné vystúpenie Simona Le Bona a Johna Taylora zo skupiny Duran Duran. Celkovo sa na výskum AIDS podarilo vyzbierať 25 miliónov eur, čo je oproti minuloročným 11 miliónom viac ako dvojnásobná suma.

Aukcia s hviezdnou návštevou sa uskutočnila v päťhviezdičkovom Hôtel du Cap-Eden-Roc. Zúčastnili sa na nej osobnosti ako Nicole Kidman, Christopher Waltz, Kylie Minogue, Janet Jackson, Adrien Brody, Jessica Chastain, Goldie Hawn či spomínaný DiCaprio. V rámci galavečera vystúpili aj speváčka Shirley Bassey alebo britská skupina Duran Duran.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adrien BrodyGoldie HawnJanet JacksonJessica ChastainKylie MinogueLeonardo DiCaprioNicole KidmanSharon Stone