V Ríme sa začal súd s desiatkami politikov a podnikateľov

Foto: Thinkstock

Rím 5. novembra (WebNoviny.sk) – V Ríme sa začal dnes jeden z najväčších súdnych procesov s údajnými členmi talianskeho organizovaného zločinu. Skupina 46 regionálnych politikov, podnikateľov a sprostredkovateľov čelí obvineniam z korupcie a zastrašovania. Podľa prokuratúry mala sieť spreneveriť milióny eur z verejných zdrojov, informovala stanica BBC.

Vodcom skupiny je Massimo Carminati, ktorého budú vypočúvať prostredníctvom telemostu priamo z väzenia. Aktivity siete mali prekvitať počas mandátu bývalého starostu Ríma Gianniho Alemanna. Gangstri v súčinnosti s miestnymi politikmi údajne odčerpali fondy určené na sociálnu pomoc pre migrantov, ako aj na komunálne služby v Ríme a okolitom regióne Lazio.

V procese, ktorý by mal trvať do leta budúceho roka, figurujú politici stredoľavicového a stredopravicového spektra. Niekoľko obvinených pôsobilo v zakázanej krajne pravicovej skupine NAR, ktorá bola zapletená do bombového útoku v Bologni z roku 1980 s bilanciou 85 mŕtvych. Podľa agentúry AP Carminatiho advokát médiám odkázal, že korupcia je v každom meste a „krajina je morálne prehnitá“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom