V Rogle prvá Kowalczyková, Procházková piata

Justyna Kowalczyková

ROGLA 19. decembra (WEBNOVINY) – Víťazkou kvalifikácie šprintu žien klasickou technikou v rámci pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach v slovinskom stredisku Rogla sa stala obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu z predchádzajúcej sezóny Poľka Justyna Kowalczyková. Náročný okruh dlhý 1400 m s celkovým prevýšením 47 m zvládla za 4:09,89 min. O 1,51 s pomalšia bola Jevgenia Šapovalovová z Ruska, z tretej pozície do finále postúpila Švédka Lina Anderssonová. Slovenka Alena Procházková potvrdila, že v tejto disciplíne patrí k najlepším. Obsadila piate miesto a bude bojovať vo vyraďovacích behoch o svoje ďalšie body do celkovej klasifikácie SP. Až za ňou skončila majiteľka malého glóbusu z predchádzajúcich dvoch sezón domáca Slovinka Petra Majdičová. Ďalšie dve Slovenky v 63-člennom štartovom poli ostali pred dverami finále. Do postupovej tridsiatky sa nezmestili Katarína Johansen, ktorá skončila päťdesiata šiesta a Katarína Garajová, ktorú klasifikovali o dve priečky za ňou na 58. pozícii.

Výsledky – kvalifikácia šprintu klasickou technikou – ženy:

1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 4:09,89 min, 2. Jevgenia Šapovalovová (Rus.) +1,51 s, 3. Lina Anderssonová (Švéd.) +3,47, 4. Marit Björgenová (Nór.) +4,62, 5. Alena Procházková (SR) +4,88, 6. Petra Majdičová (Slovin.) +5,75, … 56. Katarína Johansen +43,36, 58. Katarína Garajová (obe SR) + 48,85.

Viac k osobe Alena ProcházkováJustyna KowalczykováKatarína GarajováMarit BjörgenováPetra Majdičová