V rómskej osade zhorelo šesť príbytkov, škody predbežne vyčíslili na približne 5000 eur

Hasiči
Foto: ilustračné, SITA/Marián Peiger.

BANSKÉ/PREŠOV 26. decembra (WebNoviny.sk) – Vranovskí hasiči zasahovali v noci na utorok pri požiari v obci Banské (okres Vranov n/Topľou). Ako agentúru SITA informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva hasičského a záchranného zboru v Prešove, požiar vypukol po 4. hodine ráno v miestnej osade.

Zasahovalo osem hasičov s tromi kusmi techniky. „Rozoberaných bolo šesť jednoduchých stavieb, hasiči následne zlikvidovali malé ohniská požiaru,“ uviedol operačný dôstojník. Zásah skončili pred desiatou hodinou. Zranené osoby neboli hlásené, škodu predbežne vyčíslili na približne 5000 eur. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa.

Počas sviatkov zatiaľ prešovskí hasiči inak nezaznamenali žiadne vážne zásahy. Na Štedrý deň vyťahovali zapadnuté vozidlo, odstraňovali popadané stromy a v obci Výrava (okres Medzilaborce) zasahovali aj pri požiari elektroinštalácie v rodinnom dome. Počas 1. sviatku vianočného zase asistovali pri odstraňovaní následkov troch dopravných nehôd, ale aj pri otváraní zabuchnutých dverí bytu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom