V rómskej rodine v Írsku našli ďalšie blonďavé dievčatko

Blondave dievcatko
Grécke úrady a médiá pátrajú po pôvode záhadného dievčatka Foto: SITA/AP

DUBLIN 23. októbra (WEBNOVINY) – Írske úrady v stredu čakajú na výsledky testov DNA rómskeho manželského páru, ktorý tvrdí, že v pondelok políciou odobraté blonďavé dievčatko je ich dcéra. Sedemročné dieťa je v súčasnosti v opatere úradov.

Prípad sa nápadne ponáša na obdobné udalosti spred týždňa v Grécku, kde tamojšia polícia odobrala plavovlasé dievčatko rómskemu páru žijúcemu v osade.

DNA testy potvrdili, že dieťa nie je ich dcérou a Gréci teraz pátrajú po jej skutočných rodičoch. Podľa utorňajších informácií je jej matka zo zahraničia. Podľa tvrdení rodičov im ju mala dať bulharská Rómka.

Írska dvojica zase tvrdí, že sedemročné dievčatko s blond vlasmi a modrými očami je stopercentne ich napriek tomu, že sa na nich nepodobá ani nevedia dokázať jej identitu právoplatnými dokladmi. Rómovia údajne sami navrhli testy DNA.

Grécke úrady stále pátrajú po pôvode odhadom päťročného dievčatka, ktoré objavili pred týždňom v rómskej rodine žijúcej v osade v meste Farsala. Predpoklady potvrdil testy DNA, ktoré odhalili, že nie sú jeho biologickými rodičmi. Podľa polície je dievčatko so zelenými očami pôvodom z Bulharska alebo z jednej zo severských krajín. Zadržanú dvojicu v pondelok obvinili z únosu. Polícia ich podozrieva z podvodu a zneužívania systému, keďže na 14 detí mesačne dostávajú až 2800 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom