V Rusku po škandáloch sprísnili opatrenia ohľadom fanúšikov

Zenit Petrohrad
Fanúšikovia Zenitu Petrohrad. Foto: SITA/AP

MOSKVA 20. novembra (WEBNOVINY) – Vedenie najvyššej ruskej futbalovej súťaže Premier League v utorok sprísnilo pravidlá pre kluby týkajúce sa zodpovednosti za správanie svojich fanúšikov.

Diskutovali sme o viacerých problémoch referujúcich o bezpečnosti na zápasoch a správania sa priaznivcov. Ostatný incident v dueli medzi Dinamom Moskva a Zenitom Petrohrad nás prinútil vykonať tvrdé zmeny v predpisoch,“ povedal ligový šéf Sergej Priadkin.

Podľa nových pravidiel bude mať hosťujúci klub na starosti predaj lístkov pre svojich fanúšikov a bude zodpovedať za ich správanie. Vedenie súťaže tiež vyzvalo ministerstvo zahraničných vecí, aby začalo právne konať proti tým, ktorí porušujú predpisy.

Mimoriadne zasadnutie vedenia súťaže sa udialo na základe incidentu v spomenutom zápase, keď sa vinou fanúšikov zranil brankár Dinama Moskva Antona Šunin. Gólmana zasiahol delobuch hodený na ihrisko z petrohradského sektora. Hlavný rozhodca Alexej Nikolajev duel predčasne ukončil v 38. min.

Rusko bije na poplach, trend stupňujúcich sa výtržností je o to alarmujúcejší, že v roku 2018 krajina usporiada záverečný turnaj majstrovstiev sveta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom