V Ružomberku horela strecha chirurgického pavilónu, z nemocnice evakuovali pacientov

246006915_846496509319786_5463767571825172134_n.jpg
Požiar vo vojenskej nemocnici v Ružomberku. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 17. októbra, 17:36

Požiar strechy Ústrednej vojenskej nemocnice sa krátko pred 16:30 podarilo definitívne uhasiť. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Katarína Križanová. Hasiči sa tak po zbalení techniky a vecných prostriedkov presunú späť na svoje základne.

Nemocnica bola nútená evakuovať niektorých pacientov, v dôsledku škôd požiaru musela odložiť operácie niektorých pacientov plánované na pondelok a utorok.

Požiar sa opäť vznietil

Informáciu o požiari priniesol portál liptov112.sk. Požiar bol ohlásený krátko pred 11-tou hodinou. Podľa medializovaných informácií začala horieť strecha chirurgického pavilónu.

Hovorkyňa Ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková neskôr v tlačovej správe uviedla, že požiar v podkroví nemocnice je už pod kontrolou.

V nedeľu, približne o 7:30 ráno, vypukol v podkroví chirurgického pavilónu Ústrednej vojenskej nemocnice SNP – FN v Ružomberku požiar. Podľa doterajších zistení bol príčinou elektrický skrat. Požiar bol lokalizovaný a uhasený, avšak približne po dvoch hodinách došlo znovu k vznieteniu,“ povedala hovorkyňa.

Nikto nebol ohrozený na živote

Vojenská nemocnica okamžite začala s evakuáciou pacientov podľa evakuačného plánu za súčinnosti zdravotníckych zariadení v okolí.

Nikto z pacientov ani personálu nebol ohrozený na živote, všetci sú v poriadku. Na mieste zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru Žilina, prítomná bola tiež Vojenská polícia. O stav pacientov a personálu sa podľa jej slov ihneď zaujímal aj minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

Hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Križanová informovala, že hasičom sa požiar strechy nemocnice v Ružomberku podarilo krátko po 14-tej hodine lokalizovať.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Kovaľ Kakaščíková
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor