V Ružomberku vyrastie 46 rodinných domov

Citadela Vista stavba

RUŽOMBEROK 8. februára (WEBNOVINY) – Na základe záujmu obyvateľov o individuálnu bytovú výstavbu by mala v ružomberskej lokalite Milkov vyrásť radová zástavba 46 rodinných domov. Pre agentúru SITA to uviedol primátor mesta Michal Slašťan. Zástavba má byť elegantná, estetická a kvalitne architektonicky zvládnutá. „Záujemcom o domy vyjdeme v ústrety, že ich nebudeme príliš zväzovať v podmienkach kúpy a užívania. Zároveň vytvoríme pravidlá, aby ľudia nenarušili estetiku projektu výstavbou stavieb navyše na pozemkoch,“ podotkol viceprimátor Vladimír Lajčiak.

Radnica má v súčasnosti spracovanú projektovú dokumentáciu prístupových ciest. „V tomto roku zabezpečíme projekty pozemkov a inžinierskych sietí. Budeme predávať pozemok spolu s projektom domu, podľa ktorého na ňom bude možné stavať. Záujemcom poskytneme na výber päť typov projektov, z ktorých si môžu vybrať,“ priblížil podrobnosti Slašťan.

Výstavbu a predaj nebude radnica zabezpečovať cez developerskú spoločnosť. „Keď necháme záujemcov uskutočniť všetko vo vlastnej réžii, budú ich domy lacnejšie, ako ponúkané developerom. Výstavba bude určená predovšetkým mladým rodinám, ktoré nemôžu siahať hlboko do svojich peňaženiek,“ dodal primátor.

Radová výstavba je v súlade s územným plánom mesta a reálne by mala vzniknúť do dvoch až troch rokov.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom