V Ružomberoku bude interaktívna expozícia dejín

Liptovské múzeum
Foto: SITA

RUŽOMBEROK 16. januára (WEBNOVINY) – Mesto Ružomberok by malo mať počas roka 2010 zriadenú modernú a interaktívnu expozíciu svojich dejín. Pre agentúru SITA to potvrdil Jozef Karika, vedúci oddelenia cestovného ruchu a marketingu ružomberskej radnice. „Expozícia dejín mesta by mala vzniknúť v nových priestoroch Liptovského múzea. Myslím si, že história nášho mesta má čo ponúknuť turistom aj obyvateľom Ružomberka,“ podotkol primátor Michal Slašťan.

V expozícii budú spracované dejiny od prvopočiatkov mesta až po súčasnosť. „Najväčšia časť bude venovaná novším dejinám, pretože staršie dejiny sú už čiastočne spracované v iných expozíciách múzea. Expozícia bude vytvorená v súlade s najnovšími trendmi. Mala by byť vzorom aj pre iné mestá a situovaná bude v najreprezentatívnejších priestoroch múzea,“ vyjadril sa Karika.

Mesto má schválený strategický dokument v podobe Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja. „V dokumente je v oblasti rozvoja cestovného ruchu zadaný strategický cieľ vytvoriť takúto expozíciu. Mesto z rozpočtu nášho oddelenia vyčlení do 15-tisíc € na jej vytvorenie. Ide o pokračovanie aktivít po vydaní Monografie Ružomberka v minulom roku, aby si obyvatelia budovali vzťah ku svojmu mestu,“ dodal.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Karika