V Senici začali opravy na futbalovom štadióne

Senica
Foto: SITA/Martin Medňanský

SENICA 23. novembra (WEBNOVINY) – V Senici začali s rekonštrukciou futbalového štadióna, ktorá ho má premeniť na moderný športový stánok.

Areál štadióna sa momentálne zmenil na stavenisko. Financovanie projektu realizujú zo súkromných zdrojov. „Začali sme s výkopovými prácami, ktoré sú prvým krokom rekonštrukcie štadiónu,“ uviedol na klubovom webe prezident FK Senica Viktor Blažek.

Rekonštrukciu naplánovali do štyroch etáp v ročných intervaloch počas zimných prestávok. Ako informuje klubový web, v prvej sa postavia tribúny za oboma bránkami, každá s kapacitou 1011 miest. Tribúny budú mať osem radov sedadiel. Všetky sedačky budú modrej farby.

Finalizácia tejto fázy je naplánovaná na koniec februára 2013, všetko by malo byť pripravené na prvý domáci jarný súboj Senice s Ružomberkom 2. marca. Nové tribúny budú kryté.

Pred začiatkom druhej časti Corgoň ligy bude na štadióne aj nová veľkoplošná obrazovka s rozmermi približne 7×4 m. Po skončení rekonštrukcie bude kapacita moderného stánku 8000 miest.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom