V severskej kombinácii na šampionáte triumfoval Rydzek

Rydzek
Prvé zlato na majstrovstvách sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune získal Nemec Johannes Rydzek. Foto: SITA/AP

FALUN 20. februára (WEBNOVINY) – Piatkové individuálne preteky v severskej kombinácii v rámci majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune, ktoré sa skladali zo skokov na strednom mostíku HS-100 a behu na lyžiach na 10 km Gundersenovou metódou, zvládol najlepšie nemecký reprezentant Johannes Rydzek.

Dvadsaťtriročný rodák z Oberstdorfu vyrazil do bežeckej časti z piateho miesta, v tesnom finiši zdolal o 1,3 s Taliana Alessandra Pittina.

Tretiu priečku obsadil z MS 2013 vo Val di Fiemme trikrát zlatý a raz bronzový Francúz Jason Lamy-Chappuis. Líder poradia Svetového pohára, najväčší ašpirant na zlato a priebežný líder po skokanskej časti Nemec Eric Frenzel skončil napokon mimo stupňov víťazov.

Severská kombinácia – majstrovstvá sveta – Falun (Švéd.) – individuálne preteky (skoky na mostíku HS-100 / beh na lyžiach 10 km Gundersenovou metódou) – piatkové výsledky:

1. Johannes Rydzek (Nem.) 26:38,9 min, 2. Alessandro Pittin (Tal.) +1,3 s, 3. Jason Lamy Chappuis (Fr.) +5,0, 4. Eric Frenzel (Nem.), 6,1, 5. Haavard Klemetsen (Nór.) +9,6, 6. Akito Watabe (Jap.) +12,2