V šiestej sérii Hier o tróny si zahrá aj Max von Sydow

Max von Sydow
Max von Sydow si zahrá v šiestej sérii seriálu Hra o tróny. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – V šiestej sezóne seriálu Hra o tróny (2011) sa predstaví aj švédsko-francúzsky herec Max von Sydow, ktorý stvárni Trojokú vranu.

Táto postava sa pritom objavila už v dvoch epizódach štvrtej série, vtedy ju však stvárnil Struan Rodger. Šiestu sériu by mala televízia HBO odvysielať budúci rok na jar.

Osemdesiatšesťročný
Max von Sydow

je členom Kráľovského divadla v Štokholme a preslávil sa vo filmoch režiséra Ingmara Bergmana ako Siedma pečať (1957), Lesné jahody (1957), Tvár (1958) či Prameň panny (1960). Okrem toho si tiež zahral v snímkach Vyháňač diabla (1973), Tri dni Kondora (1975), Smrť v priamom prenose (1980), Barbar Conan (1982), Hana a jej sestry (1986), Minority Report (2002), Skafander a motýľ (2007), Rušná hodina 3 (2007), Robin Hood (2010) alebo Prekliaty ostrov (2010). V roku 1989 ho nominovali na Oscara za herecký výkon v hlavnej úlohe filmu Pelle Dobyvateľ a v roku 2012 získal nomináciu za vedľajšiu rolu v adaptácii knihy Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko.

Príbeh

Hry o tróny

sa odohráva vo fiktívnom svete Siedmich kráľovstiev na kontinentoch Západozem a Essos, kde v období podobnom stredoveku bojuje o Železný trón niekoľko urodzených rodín. Blíži sa však zima, ktorá môže trvať dlhé roky. Dej sa začína v čase, keď sa za slabo stráženou severnou Stenou aktivizuje armáda nekorunovaného kráľa Mancea Raydera a tiež desiví Bieli chodci.

Za morom zas krásna Daenerys Targaryen túži po tróne, ktorý jej rodine patril dlhé roky a na dosiahnutie svojho cieľa má nebezpečnú zbraň – tri draky. Hra o tróny je tretí rok po sebe nelegálne najsťahovanejším seriálom roka. Hoci jej predlohou je knižná séria Pieseň ľadu a ohňa Georgea R. R. Martina, od piatej sezóny, ktorú televízia HBO vysielala od apríla do júna, sa seriál uberá vlastnou cestou. Tvorcovia už totiž použili všetok materiál z doteraz vydaných kníh. Martin v súčasnosti pracuje na šiestej knihe z plánovaných siedmich.

Informácie pochádzajú z webstránky www.ew.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom