V širšej nominácii Slovenska na olympiádu je aj Šatan

Slovensko - Lotyšsko
Miroslav Šatan (druhý zľava) zo Slovenska a tréner Slovenska Vladimír Vůjtek (druhý sprava) po zápase Slovensko - Lotyšsko základnej skupiny majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2013 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 9. máj 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Program slovenských hokejistov v Soči

Olympijský hokejový turnaj mužov v Soči sa bude hrať v rovnakom formáte ako pred štyrmi rokmi vo Vancouveri.

Slovenskí reprezentanti v Soči na ZOH 2014 v základnej A-skupine nastúpia postupne proti reprezentáciám USA (13. februára 2014 o 13.30 h SEČ), Slovinsku (15. februára 2014 o 9.00 h SEČ) a Rusku (16. februára 2014 o 13.30 h SEČ).

Kvalifikačné zápasy sú naplánované na 18. februára 2014, štvrťfinále sa uskutoční 19. februára, semifinále v piatok 21. februára 2014, súboj o bronz 22. februára a meno olympijského víťaza v hokejovom turnaji bude známe 23. februára 2014.

BRATISLAVA 2. októbra (WEBNOVINY) – V širšej nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na zimné olympijské hry 2014 v Soči figuruje celkovo 55 hráčov, z toho osem brankárov, devätnásť obrancov a dvadsaťosem útočníkov.

Mená adeptov na olympijský štart oznámili tréner Vladimír Vůjtek a generálny manažér tímu Otto Sýkora.

V širšom výbere slovenskej reprezentácie pre ZOH 2014 je dovedna 29 hokejistov z Kontinentálnej hokejovej ligy (z toho trinásť z bratislavského Slovana), ďalších šestnásť pôsobí v aktuálnej sezóne v zámorí – tucet v NHL, štyria v American Hockey Lague.

Piati nominovaní hrávajú českú najvyššiu hokejovú súťaž, dvaja pôsobia v slovenskej extralige a trojica hokejistov v širšom výbere (Július Hudáček, Milan Jurčina a Miroslav Šatan) momentálne nemá podpísaný kontrakt so žiadnym klubom.

Najstarším v širšej nominácii je Miroslav Šatan (22. októbra oslávi 39. narodeniny), ktorý má na svojom konte najviac olympijských štartov – štyri (1994, 2002, 2006, 2010) spoločne s Ľubomírom Višňovským (1998, 2002, 2006 a 2010).

Najmladším v nominácii je Marko Daňo, ktorý v posledný novembrový deň oslávi devätnásť rokov. „Som presvedčený, že sme do širšieho výberu zaradili najlepších slovenských hráčov v súčasnosti. Pred nami je však ešte tri a pol mesiaca, budeme pozorne sledovať výkony adeptov na štart na olympiáde,“ povedal reprezentačný tréner Vladimír Vůjtek, ktorý bude pozorne sledovať aj situáciu troch hokejistov – J. Hudáčka, Jurčinu a Šatana. „Sú to skúsení hokejisti. Bude záležať na tom, či a kedy začnú hrať a aké budú podávať výkony v prvej polovici januára,“ pripomenul Vladimír Vůjtek a doplnil: „Veľmi dobre vieme z prípravy na predchádzajúci svetový šampionát, koľko sme mali zranených hráčov, preto všetkým adeptom na štart na olympiáde prajem hlavne, aby boli zdravotne v poriadku a aby sa im darilo v kluboch.“

Definitívnu nomináciu 25 hráčov (troch brankárov a 22 korčuliarov) na olympijský turnaj do Soči oznámia do 13. januára 2014. Podľa generálneho manažéra slovenskej reprezentácie Otta Sýkoru je možné, že by sa za istých okolností v nej mohol objaviť aj hráč, ktorý v širšom kádri momentálne nefiguruje. „Je teoreticky možné, že ak niektorý hráč do konca decembra výkonnostne vyskočí, budeme ho môcť ešte donominovať. V tom prípade však by sa museli pre neho vybavovať klasické víza. Pretože pre všetkých hráčov, ktorých sme zaradili do širšieho výberu a tento zoznam odoslali Slovenskému olympijskému výboru, budú akreditácie spoločne s cestovným pasom slúžiť ako vstupné víza do Ruskej federácie,“ povedal Otto Sýkora.

Širšia nominácia hokejistov SR pre ZOH 2014 v Soči:

Brankári: Peter Budaj (Montreal Canadien, Kan./NHL), Jaroslav Halák (St. Louis Blues, USA/NHL), Peter Hamerlík (HC Třinec, ČR), Július Hudáček (aktuálne bez klubovej príslušnosti), Jaroslav Janus (HC Slovan Bratislava, KHL), Ján Laco (Donbass Doneck, Ukr./KHL), Ján Lašák (Dukla Trenčín – dočasný kontrakt), Rastislav Staňa (CSKA Moskva, Rus./KHL).

Obrancovia: Ivan Baranka (Avangard Omsk, Rus./KHL), Ján Brejčák (HC Slovan Bratislava, KHL), Michal Čajkovský (Hershey Bears, USA/AHL), Marek Ďaloga (HC Pardubice, ČR), Dominik Graňák (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Zdenko Chára (Boston Bruins, USA/NHL), Milan Jurčina (aktuálne bez klubovej príslušnosti), Kristián Kudroč (Sibir Novosibirsk, Rus./KHL), Martin Marinčin (Oklahoma City Barons, USA/AHL), Andrej Meszároš (Philadelphia Flyers, USA/NHL), Branislav Mezei (Víťaz Podolsk, RUS/KHL), Vladimír Mihálik (HC Slovan Bratislava, KHL), Juraj Mikuš (HC Lev Praha, ČR/KHL), Andrej Sekera (Carolina Hurricanes, USA/NHL), Michal Sersen (HC Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Starosta (Jugra Chanty-Mansijsk, Rus./KHL), Ivan Švarný (Medveščak Záhreb, Chorv./KHL), Ľubomír Višňovský (New York Islanders, USA/NHL), René Vydarený (HK Mountfield Hradec Hrálové, ČR).

Útočníci: Milan Bartovč (HC Slovan Bratislava, KHL), Mário Bližňák (HC Slovan Bratislava, KHL), Marko Daňo (HC Slovan Bratislava, KHL), Marián Gáborik (Columbus Blue Jackets, USA/NHL), Michal Handzuš (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Marcel Haščák (Dinamo Riga, Lot./KHL), Marcel Hossa (Dinamo Riga, Lot./KHL), Marián Hossa (Chicago Blackhawks, USA/NHL), Marek Hrivík (Hartford Wolf Pack, USA/AHL), Libor Hudáček (HC Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Jurčo (Grand Rapids Griffins, USA/AHL), Tomáš Kopecký (Florida Panthers, USA/NHL), Roman Kukumberg (HC Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Marcinko (HC Košice), Michel Miklík (HC Slovan Bratislava, KHL), Juraj Mikúš (HC Slovan Bratislava, KHL), Peter Ölvecký (HC Slovan Bratislava, KHL), Richard Pánik (Tampa Bay Lightning, USA/NHL), Branko Radivojevič (Neftechimik Nižnekamsk, Rus./KHL), Štefan Ružička (Salavat Julajev Ufa, Rus/KHL, Toros Neftekamsk, Rus./VHL), Tomáš Surový (Dinamo Minsk, Biel./KHL), Ján Sýkora (HC Plzeň, ČR), Miroslav Šatan (aktuálne bez klubovej príslušnosti), Rastislav Špirko (Spartak Moskva, Rus./KHL), Andrej Šťastný (HC Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Tatar (Detrot Red Wings, USA/NHL), Michael Vandas (HC Vítkovce, ČR), Tomáš Záborský (Avangard Omsk, Rus./KHL).

Tlačovú správu poskytol agentúre SITA Slovenský zväz ľadového hokeja.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraAndrej ŠťastnýBranislav MezeiBranko RadivojevičDominik GraňákIvan BarankaIvan ŠvarnýJán BrejčákJán LacoJán LašákJán SýkoraJaroslav HalákJaroslav JanusJúlius HudáčekJuraj MikušKristián KudročLibor HudáčekĽubomír VišňovskýMarcel HaščákMarcel HossaMarek ĎalogaMarek HrivíkMarián GáboríkMarián HossaMário BližňákMarko DaňoMartin MarinčinMichal ČajkovskýMichal HandzušMichal SersenMichel MiklíkMilan JurčinaMiroslav ŠatanPeter BudajPeter HamerlíkPeter ÖlveckýRastislav ŠpirkoRastislav StaňaRené VydarenýRichard PánikRoman KukumbergŠtefan RužičkaTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš MarcinkoTomáš StarostaTomáš SurovýTomáš TatarTomáš ZáborskýVladimír MihálikVladimír Vůjtek
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia