V skrátenej etape Okolo Romandie uspel Albasini

Cyklisti, okolo slovenska
Cyklistický peltón na pretekoch Okolo Slovenska. Foto: SITA/Tomáš Somr

SION 30. apríla (WEBNOVINY) – Švajčiar Michael Albasini z tímu Orica Greenedge sa stal víťazom stredajšej 1. etapy cyklistických pretekov Okolo Romandie, ktorú pre sneženie v horskom priesmyku Simplon skrátili z pôvodnej dĺžky 203 km na 88 km.

Druhé miesto obsadil Španiel Jésus Herrada (Movistar) a tretí skončil Litovčan Ramunas Navardauskas z tímu Garmin-Sharp. Jediný Slovák v štartovom poli na pretekoch Okolo Romandie Peter Velits finišoval v stredu na 69. mieste s odstupom 57 sekúnd za víťazom. Celkovo patrí jazdcovi tímu BMC 68. priečka, keď za Kwiatkowským zaostáva o 1:19 min.

Poliak Michal Kwiatkowski z tímu Omega Pharma-Quick Step si udržal vedúce postavenie v priebežnej klasifikácii po 1. etape. albasini sa posunul na druhé miesto s 5-sekundovým mankom na poľského šampióna. Tretí je Navardauskas.

Skrátená etapa sa začala v Brigerbade a skončila podľa plánu v Sione. Cyklisti sa z pôvodného miesta začiatku etapy Ascony presunuli na nový štart vlakom, konvoj automobilmi cez tunel Gothard, resp. priesmykom St. Bernard. Utorňajší prológ Okolo Romandie vyhral Poliak Michal Kwiatkowski. Informácie zverejnili weby cyclingnews.com a velonews.com.

Výsledky – Okolo Romandie:

1. etapa (Brigerbad – Sion, 88 km):

1. Michael Albasini (Švaj.) Orica Greenedge 2:11:11 h, 2. Jesus Herrada (Šp.) Movistar Team, 3. Ramunas Navardauskas (Lit.) Garmin Sharp, 4. Maxim Iglinskij (Kaz.) Astana Pro Team, 5. Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp, 6. Matthias Brandle (Rak.) IAM Cycling – všetci v rovnakom čase ako víťaz,… 69. Peter Velits (SR) BMC +57.

Poradie po 1. etape:

1. Michal Kwiatkowski (Poľ.) Omega Pharma – Quick-Step Cycling Team 2:17:33 h, 2. Michael Albasini (Švaj.) Orica Greenedge +5, 3. Ramunas Navardauskas (Lit.) Garmin Sharp +5, 4. Jesus Herrada (Šp.) Movistar Team +6, 5. Matthias Brandle (Rak.) IAM Cycling +7, 6. Rohan Dennis (Aus) Garmin Sharp +8,… 68. Peter Velits (SR) BMC +1:19.