V Sládkovičove horel sklad textilu, škody budú státisícové

V Galante horela lakovňa, zasahovali dve desiatky hasičov
Hasiči zlikvidovali rozsiahly požiar lakovne v Galante. Požiar im nahlásili v nedeľu popoludní, po príchode na miesto bola lakovňa celá v plameňoch a spod strešnej konštrukcie vychádzal hustý dym. Na mieste zasahovalo 34 hasičov. Galanta, 26. október 2014. Foto: SITA/HaZZ Galanta

SLÁDKOVIČOVO 22. novembra (WebNoviny.sk) – Polícia je od skorého rána na mieste požiaru skladu oblečenia v bývalom cukrovare v Sládkovičove v okrese Galanta. Škoda bola odhadnutá na niekoľko stotisíc eur, príčiny požiaru však podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej vzhľadom na jeho rozsah nebolo možné doteraz určiť.

Kriminalistickí experti sa ani v popoludňajších hodinách nemohli dostať až k samotnému ohnisku požiaru. Hasiči sa o požiari dozvedeli v utorok krátko po polnoci, odvtedy sú stále na mieste udalosti. Polícia pracuje podľa Linkešovej s viacerými verziami, ako mohol požiar vzniknúť. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci všeobecného ohrozenia. V obhliadke zhoreniska bude polícia spolu s expertmi pokračovať aj v stredu.

Ovzdušie v Sládkovičove dnes monitorovalo Kontrolné chemické laboratórium civilnej ochrany z Nitry, zvýšené hodnoty škodlivých látok však namerané neboli. Citlivejším ľuďom však podľa okresného riaditeľa hasičov v Galante Zoltána Tánczosa mohli splodiny spôsobiť určité zdravotné problémy.

Primátor Sládkovičova Anton Szabó už ráno rozhodol o zatvorení základných škôl a materskej školy na Fučíkovej ulici. Práve do tejto časti mesta sa najviac šírili splodiny horenia. Na likvidácii požiaru sa podieľali hasiči z Galanty, Serede, Trnavy a Malaciek, ako aj dobrovoľní hasiči z Veľkých Úľan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom