Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Slav_hlavna.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Biba Bystrenová.

V Slavošovciach oslavujú 700. výročie prvej písomnej zmienky o svojej obci

BRATISLAVA 18. júna (WBN/PR) – Najsilnejší regionálny zamestnávateľ SHP Group dostal ďakovný list a pamätnú plaketu obce.

Pri príležitosti osláv výročia obce Slavošovce prevzalo v sobotu 16. júna z rúk starostu Štefana Baštáka 26 občanov a organizácií pôsobiacich v regióne ďakovné listy a pamätné plakety. Medzi ocenenými sú regionálni zamestnávatelia, ktorí dávajú prácu ľuďom z obce a okolia, učitelia, športovci, dlhoročná matrikárka, propagátori kultúry, ale aj zástupcovia najmladšej generácie – úspešní žiaci školy.

Slav2.jpg
Foto: Biba Bystrenová.

SHP Group (Slovak Hygienic Paper Group) je nadnárodná spoločnosť združujúca skupinu výrobných a obchodných spoločností z oblasti celulózo-papierenského priemyslu a patrí do portfólia holdingu ECO-INVESTMENT, a.s.

„Papierové výrobky SHP Slavošovce sa predávajú vo viac ako 30 krajinách sveta. Nedávno sme investovali 1 mil. EUR do rekonštrukcie stroja a v súvislosti s rastúcim dopytom po našich produktoch a tiež po nových výrobkoch s vyššou pridanou hodnotou, zvažujeme ďalšie investície,“ uviedol prezident a predseda predstavenstva ECO-INVESTMENT, a. s. Milan Fiľo.

Slav1.jpg
Foto: Biba Bystrenová.

SHP Group zastrešuje 10 spoločností v 6 krajinách Európy s ročným obratom 220 mil. EUR. V šiestich výrobných závodoch SHP Group sa ročne vyrobí 170 tisíc ton papiera. Spoločnosť má v súčasnosti viac ako 2 000 zamestnancov. SHP Group je najväčším producentom hygienických papierov v strednej a juhovýchodnej Európe.

Závod na výrobu papierových obrúskov SHP Slavošovce je silný regionálny zamestnávateľ. V podniku pracuje 300 ľudí z obce a blízkeho okolia.

„Pracujú u nás celé rodiny. Pre našich pracovníkov, na ktorých profesionalite a odbornosti si veľmi zakladáme, vytvárame optimálne pracovné podmienky. Podporujeme aj mieste komunity a budujeme vzťahy v rámci regiónu najmä v sociálnej oblasti a v ochrane životného prostredia. Úzko spolupracujeme s miestnou samosprávou, dobrovoľnými hasičmi aj s cirkvou,“ uviedol predstaviteľ spoločnosti Miroslav Vajs.

Odporúčané články

Papierenský závod v Slavošovciach má 200 rokov Investícia v SHP Slavošovce priniesla nové pracovné miesta

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X