Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ihrisko
Foto: SITA
11. októbra 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

V Smere navrhnú, aby stavbu športovísk preplácali spätne

BRATISLAVA 11. októbra (WEBNOVINY) – Budovanie športovísk a ich rekonštrukcie by malo byť možné preplácať aj spätne. Navrhnúť to chce na najbližšej parlamentnej schôdzi poslanec Ľubomír Petrák (Smer-SD).

„Veľa školských športovísk je v dezolátnom stave a je potrebné ich rekonštruovať. Tam dochádza k tomu problému, že v prípade, ak nemáte vyhlásené výzvy v operačných programoch alebo iné spôsoby financovania a uskutočníte práce skôr, to znamená za vlastné prostriedky, tak ich následne nemôžete mať preplatené,“ hovorí poslanec. Preto chce v zákone o organizácii a podpore športu zmenu.

Zámer sa nepozdáva Beblavému

Petrák chce presadiť, aby v rámci poskytovania dotácií zo štátneho rozpočtu na výstavbu športovej infraštruktúry osobitného významu, boli oprávneným výdavkom aj výdavky, ktoré vynaložil na športovisko prijímateľ dotácie v minulých rokoch pred podpisom dotačnej zmluvy.

Refundovať by tak bolo možné výdavky po podpise dotačnej zmluvy bez časového obmedzenia ich úhrady. Podľa poslanca za Smer by sa uvedenou úpravou zabezpečilo aj to, aby bolo možné preplácať výdavky pri rekonštrukciách po živelnej pohrome v nasledujúcich rokoch, keď sa na to v štátnom rozpočte vyčlenia peniaze.

Zámer sa však nepozdáva nezaradenému poslancovi Miroslavovi Beblavému. „Ešte viac si uľahčujete rozdávanie peňazí na štadióny,“ okomentoval Petrákov návrh. Podľa neho chce strana Smer umožniť, aby investori nemuseli čakať, keď budú mať sebe naklonenú vládu, ale budú si môcť postaviť, čo budú chcieť.

Predmetov návrhu nie je riešenie veľkých projektov

„Keď sa im naklonená vláda dostane k moci, tak im to rovno zaplatí aj spätne. Hádam si nemyslíte, že toto môžem podporiť. Ja by som si dlho vyčítal, keby som to spravil,“ uviedol nezaradený poslanec. Petrák však tvrdí, že predmetom návrhu nie je riešenie veľkých projektov. „Ja vás ubezpečujem, že tam nikto nemá záujem riešiť nejaké veľké projekty, ktoré sa týkajú výstavby štadiónov,“ povedal.

Poslanec vládnej strany sa snažil zmenu pri financovaní prác na športoviskách presadiť už na štvrtkovom zasadnutí parlamentného výboru pre vzdelávanie. Urobiť tak chcel pozmeňujúcim návrhom v rámci novely školského zákona, ktorú predkladá podpredsedníčka NR SR Renáta Zmajkovičová (Smer-SD) a chce ňou zakázať predaj niektorých druhov potravín v školských bufetoch či automatoch.

Petrákovi sa napokon návrh presadiť v školskom výbore nepodarilo. Celkové uznesenie k Zmajkovičovej návrhu totiž výbor neodobril a s ním aj jeho návrhy. Do pléna sa však podľa poslanca vládnej strany dostanú. „Pôjde to do pléna formou poslaneckého návrhu na zmenu zákona v pléne, kde musí byť podpísaných 15 poslancov na predloženie takéhoto návrhu, a to bude zabezpečené,“ povedal Petrák.

Odporúčané články

Procházka klame a nevie, čo robia jeho ľudia, tvrdí Smer Pre Smer je výstavba štadióna v Trenčíne uzavretá téma

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...