V Smere riešili detaily kampane, predstavy Fica a Pellegriniho o kandidátke sa približujú

Robert Fico, Peter Pellegrini
Predseda strany Smer-SD Robert Fico a premiér Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

Predstavitelia Smeru-SD v utorok v centrále strany na Súmračnej v Bratislave riešili detaily kampane do budúcoročných parlamentných volieb.

„Dohodu máme, ale oficiálne budeme informovať na tlačovej konferencii, ktorú pán predseda (Robert Fico, pozn. SITA) zvolá asi v stredu,“ povedal po rokovaní novinárom premiér a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini.

Kvalitné mená na kandidátke

Podľa Pellegriniho je cieľom, aby sa na kandidátke Smeru do volieb objavili kvalitné mená. Pellegrini tvrdí, že jeho predstavy a predstavy predsedu Smeru-SD Roberta Fica o kandidátke a stratégii sa približujú. Fico má podľa „premiéra plné právo byť na kandidátke“.

Pellegrini tvrdí, že s Ficom hovoril aj o výrokoch, ktoré predseda strany povedal po odsúdení poslanca Ľudovej strany Naše Slovensko Milana Mazureka za za extrémistické trestné činy na peňažný trest vo výške 10-tisíc eur. „Prešli sme si to a vyjasnili,“ povedal premiér.

Ficove výroky o Mazurekovi

Najvyšší súd začiatkom septembra potvrdil vinu Mazureka v kauze jeho výrokov na adresu Rómov. Prišiel aj o poslanecký mandát. Fico vtedy uviedol, že Mazurek povedal len to, čo si myslí takmer celý národ.

Vo videu sa Fico pýtal, či sa má teraz báť povedať, že podporuje policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou. „To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter PellegriniRobert Fico