V Spartaku Trnava viacero hráčov končí, prídu nové tváre

Štadión Antona Malatinského v Trnave
Štadión Antona Malatinského v Trnave. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopčáni

TRNAVA 30. mája (WebNoviny.sk) – Šiesty tím konečného poradia najvyššej slovenskej futbalovej súťaže v sezóne 2016/2017 FC Spartak Trnava opúšťa nielen tréner Miroslav Karhan, ale aj viacero hráčov.

Schranz smeruje do Dukly Praha

Zmluvy vypršali Babatoundemu Bellovi, Matejovi Strapákovi, Ivanovi Schranzovi, Martinovi Košťálovi, Petrovi Čögleyovi, Emirovi Halilovičovi a Antonovi Slobodovi. Kým v prípade prvých dvoch menovaných je predĺženie kontraktu otvorené, mená zostávajúcej pätice už ďalej nebudú spojené s trnavským klubom.

„Isté je, že Ivan Schranz sa dohodol na prestupe s Duklou Praha. Budúcnosť zvyšných hráčov v súvislosti s novými klubmi ešte nie je známa. V Spartaku nebude pokračovať ani Brazílčan Kerlon Moura de Souza, ktorý prišiel do tímu už v závere jesennej časti. Klub sa chce všetkým hráčom aj touto cestou poďakovať za pôsobenie v ´červeno-čirnych´ farbách,“ uvádza oficiálna internetová stránka trnavského klubu.

Nový tréner El Maestro

V Spartaku však nie sú témou dňa iba odchody, ale v spolupráci s novým trénerom Nestorom El Maestrom sa intenzívne pracuje aj na posilnení kádra.

„V tejto chvíli má už zazmluvnenú dvojicu hráčov, doťahuje sa podpis tretieho a rokuje s ďalšími futbalistami,“ uvádza trnavský klubový web.

FC Spartak štartuje prípravné obdobie na novú sezónu 15. júna. V tento deň na tlačovej konferencii predstaví aj všetky nové tváre.

„Počas prípravy bude klub ďalej pracovať na posilnení kádra. Ten dostane definitívnu podobu krátko pred štartom nového ročníka, ktorý je naplánovaný na 22. júla,“ dopĺňa informácie internetová stránka trnavského klubu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Karhan
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava