V šprinte žien vyhrala Neunerová, Kuzminová na 11. priečke

Bez názvu
Nemecká víťazka Magdalena Neunerová triumfovala v 4. kole Svetového pohára 2011/2012 v biatlone. Foto: SITA

Výsledky rýchlostných pretekov žien na 7,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v nemeckom Oberhofe:

1. Magdalena Neunerová (Nem.) 22:27,6 min (0 trestných okruhov),

2. Darja Domračevová (Biel.) +37,3 s (1)

3. Oľga Zajcevová (Rus.) +43,4 (0)

4. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) +54,0 (2)

5. Andrea Henkelová (Nem.) +1:20,8 (1)

6. Teja Gregorinová (Slovin.) +1:21,0 (0), …

11. Anastasia Kuzminová +1:43,3 (2), …

50. Janka Gereková +3:28,9 (4)

61. Ľubomíra Kalinová +4:09,2 (3)

63. Martina Chrapánová (všetky SR) +4:28,2 (3)

55. Janka Gereková (obe SR) 24

Poradie v hodnotení rýchlostných pretekov po štyroch pretekoch (z 10 naplánovaných)

10. Slovensko 2088

OBERHOF 6. januára (WEBNOVINY) – Neuveriteľne suverénnym spôsobom triumfovala v piatkových rýchlostných pretekoch žien na 7,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára 2011/12 v biatlone v nemeckom Oberhofe domáca Magdalena Neunerová.

O vyše 37 sekúnd zaostala strieborná Darja Domračevová z Bieloruska, tretia Ruska Oľga Zajcevová bola pomalšia už o 43,4 sekundy. Z kvarteta Sloveniek v 85-člennom štartovom poli bola podľa očakávania najlepšia Anastasia Kuzminová, ktorá obsadila 11. miesto.

Dvadsaťštyriročná Neunerová nastupovala na štart po totálne pokazenom vystúpení v štafete, keď v stredu ako finišmanka nemeckého tímu na poslednej položke trafila ôsmimi výstrelmi jediný terč. Tentoraz mierila absolútne presne, všetkých desať terčov na dvoch streleckých položkách zvládla bravúrne a v cieli sa tešila zo suverénneho 27. triumfu v kariére, tretieho v aktuálnej sezóne. Upevnila si ním svoju pozíciu líderky celkovej klasifikácie v bojoch o krištáľový glóbus a patrí jej aj červené štartové číslo vedúcej pretekárky v hodnotení rýchlostných pretekov.

Na konto Kuzminovej pribudne 30 bodov

Anastasia Kuzminová na prvej streleckej položke v ľahu netrafila druhý a tretí terč, po odbehnutí dvoch 150 m dlhých trestných okruhov sa zaradila až na koniec piatej desiatky štartového poľa. Vďaka tradične kvalitnému bežeckému výkonu sa postupne dostávala dopredu.

Druhú položku v stoji už zvládla bezchybne a nakoniec bolo z toho slušné 11. miesto. Na jej konto do SP pribudne 30 bodov. Janka Gereková si po nevydarenej streľbe v ľahu, kde netrafila tri z piatich terčov, pridala ešte jeden trestný okruh po stojke a bola z toho nebodovaná 50. pozícia v cieli. Ľubomíra Kalinová skončila s tromi trestnými okruhmi šesťdesiata prvá, Martinu Chrapánovú s rovnakou streleckou bilanciou klasifikovali na 63. priečke.

Viac k osobe Anastasia KuzminováAndrea HenkelováDarja DomračevováJanka GerekováKaisa MäkäräinenováĽubomíra KalinováMagdalena NeunerováMartina ChrapánováOľga ZajcevováTora Bergerová